Kruhy pod očima vás dělají zbytečně staršími. Zbavte se jich jednou provždy

Kruhy pod očima se objevují po bezesné a náročné noci a zabírají na ně chladivé obklady. U někoho však představují každodenní problém, který musí maskovat korekční tyčinkou. Poradíme vám, jak se jich zbavit různými způsoby.

Co způsobuje a zhoršuje kruhy pod očima

U někoho zaznamenáte kruhy pod očima jen po noci beze spánku, u jiného z obličeje nemizí nikdy. Přesto se jich můžete zbavit nebo jim výrazně pomoci.

Kruhy pod očima se objevují při nedostatečném spánku, špatné péči o okolí očí, ale i při špatném stravování. Jejich výskyt podpoří zvýšené množství soli ve stavě, nedostatečný pitný režim, kouření a alkohol.

Kruhy pod očima jsou také známkou stresu a dlouhodobé práci na počítači.

Jak se zbavit kruhů pod očima

Níže uvedené rady vám pomohou zbavit se kruhů pod očima v případě, že si dopřejete alespoň 7 hodin spánku denně.

Používejte oční krém

Nejedná se o denní krém, noční krém nebo hydratační krém. Jedná se o speciální krém určený na oční okolí. Krém by měl být obohacený o peptidy.

Chlaďte ráno

První pomoc potřebujete zejména po ránu. Vstaňte o deset minut dříve a dopřejte očím chladivý obklad. Perfektní jsou sáčky od bylinného čaje, které přes noc necháte v lednici. Osvědčená je i salátová okurka.

Vhodná strava

Ze stravy by měly zmizet průmyslově upravené potraviny. Jakmile tělo nemusí odbourávat přemíru toxinů, projeví se to na svěžejší pleti.

Hydratujte vnitřně

Naše tělo potřebuje dostatek vody. Pokud nebudete zanedbávat pitný režim, okamžitě se vám rozjasní pleť a kruhy pod očima budou mírnější.

Foto: Shutterstock

Železo a minerály

Ti, kdo trpí anémií, mívají s kruhy pod očima větší problém. Proto se zaměřte na doplnění železa. Do stravy zařaďte více vnitřností, žloutků, luštěnin, mořských plodů, semínek a oříšků.

Vyživte cévy

Tmavé kruhy jsou probarvené žilkami a jejich zvýšenou aktivitou. Cévám pomůže rutin a vitamin C. Do stravy přidejte pohanku, používejte pohankovou mouku a jezte více ovoce.

Bramborová maska

Brambory mají bělící účinky, nakrájejte jej na tenké plátky a položte na zavřené oči. Masku si dopřejte dvakrát týdně.

Prokrvení u odborníků

Prokrvení obličeje stimuluje tvorbu kolagenu, ten je základem mladistvého vzhledu pleti. Pravidelně si dopřejte lymfatickou masáž nebo radiofrekvenční ozařování.

Chirurgické zákroky

Při závažných problémech je možné využít laserové ošetření, ošetření plazmou, implantaci tukových buněk nebo speciální bělící kúry.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.