Kvasinková infekce – jak se projevuje, proč se vrací a jak se léčí?

Kvasinková infekce je pojem, se kterým má zkušenosti drtivá většina žen. Rozhodně se nejedná o nic příjemného a určitě se shodneme na tom, že mykotické onemocnění není zrovna ideálním tématem k diskuzi, se kterým by se ženy chtěly svěřovat. Kvasinková infekce je známá tím, že se ráda opakovaně vrací. Jak se tohle onemocnění léčí a jak se projevuje?

Co je kvasinková infekce a co ji způsobuje?

Za vznik kvasinkové infekce vděčíme přemnožení kvasinkových mikroorganismů. Nejčastěji se jedná o kmen Candida albicians, který se v našem těle vyskytuje běžně a pokud nedojde k přemnožení, vlastně o jeho přítomnosti ani nevíme. Jakmile se ale přemnoží, dokáže napáchat nepříjemnou paseku. Za kvasinkovou infekcí může stát i kmen Torulopsis glabrata.

Kvasinková infekce je onemocnění, které se nejčastěji objevuje v oblasti zevního genitálu, ženy však může potrápit i v oblasti poševní sliznice nebo v okolí řitního otvoru.

Kvasinková infekce má ráda teplo a vlhko

Kvasinkové infekci se skvěle daří ve vlhkém a teplém prostředí. Dojde-li z nějakého důvodu k oslabení imunitního systému, bere to jako zelenou a začne škodit. Na vině také může být nadměrné množství stresu, kterému jsme v současné hektické době často vystavováni. Podíl sexuálního partnera na vzniku kvasinkové infekce lze vyloučit, v každém případě je ale na místě, aby se během tohoto onemocnění ženy sexuálního styku vzdaly minimálně po dobu jednoho týdne.

Proč se vrací?

Podle statistik má s kvasinkovou infekcí zkušenosti každá třetí žena. Bohužel u většiny z nich dochází k častému návratu tohoto nepříjemného onemocnění, což je značně frustrující. Kvasinková infekce také často trápí těhotné ženy, které může doprovázet klidně po celé těhotenství.

Často se vrací v důsledku nedodržení dostatečné hygieny v oblasti intimních partií, proto dbejte důraz na to, abyste se o svá intimní místa starali s co možná největší pečlivostí.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments