Kvasinková infekce – jak se projevuje, proč se vrací a jak se léčí?

Loading...

Kvasinková infekce je pojem, se kterým má zkušenosti drtivá většina žen. Rozhodně se nejedná o nic příjemného a určitě se shodneme na tom, že mykotické onemocnění není zrovna ideálním tématem k diskuzi, se kterým by se ženy chtěly svěřovat. Kvasinková infekce je známá tím, že se ráda opakovaně vrací. Jak se tohle onemocnění léčí a jak se projevuje?

Co je kvasinková infekce a co ji způsobuje?

Za vznik kvasinkové infekce vděčíme přemnožení kvasinkových mikroorganismů. Nejčastěji se jedná o kmen Candida albicians, který se v našem těle vyskytuje běžně a pokud nedojde k přemnožení, vlastně o jeho přítomnosti ani nevíme. Jakmile se ale přemnoží, dokáže napáchat nepříjemnou paseku. Za kvasinkovou infekcí může stát i kmen Torulopsis glabrata.

Kvasinková infekce je onemocnění, které se nejčastěji objevuje v oblasti zevního genitálu, ženy však může potrápit i v oblasti poševní sliznice nebo v okolí řitního otvoru.

Kvasinková infekce má ráda teplo a vlhko

Kvasinkové infekci se skvěle daří ve vlhkém a teplém prostředí. Dojde-li z nějakého důvodu k oslabení imunitního systému, bere to jako zelenou a začne škodit. Na vině také může být nadměrné množství stresu, kterému jsme v současné hektické době často vystavováni. Podíl sexuálního partnera na vzniku kvasinkové infekce lze vyloučit, v každém případě je ale na místě, aby se během tohoto onemocnění ženy sexuálního styku vzdaly minimálně po dobu jednoho týdne.

Proč se vrací?

Podle statistik má s kvasinkovou infekcí zkušenosti každá třetí žena. Bohužel u většiny z nich dochází k častému návratu tohoto nepříjemného onemocnění, což je značně frustrující. Kvasinková infekce také často trápí těhotné ženy, které může doprovázet klidně po celé těhotenství.

Často se vrací v důsledku nedodržení dostatečné hygieny v oblasti intimních partií, proto dbejte důraz na to, abyste se o svá intimní místa starali s co možná největší pečlivostí.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

4
Komentujte

avatar
3 Komentářová vlákna
1 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
4 Autoři komentářů
MonaEvaMartinaJaroslav Málek Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Mona
Host
Mona

Na opakované záněty nepomůže stejně nic jiného než změna stravy! Cukry se kvasinky živý, tudiž je protikvasinkova dieta nutností.

Martina
Host
Martina

Mě pomáhá wobenzym, boraxové globule a vitagyn C. Většinou se to u mě projeví, když mám oslabenou imunitu nebo mám před menstruací. Tam je pak prevence ještě důležitější.

Eva
Host
Eva

Mně byl také doporučen Wobenzym. Můžete mi říci, jak dlouho jste ho užívala, prosím?

Jaroslav Málek
Host

Jak se zbavit přemnožených kvasinek? Ty nejen že způsobují kvasinkovou infekci u žen, ale často jsou také příčinou atopického ekzému.
K nám do solné jeskyně Letňany chodí maminky s dětmi i dospělí, kteří trpí atopickým ekzémem. První, co jim vždy doporučím, je užívat velké množství Lactobacilů.
Děti 3 tablety ráno a večer, dospělí 5 a 5 po dobu alespoň jednoho a až dvou týdnů. Je to jediný způsob, jak přebít kvasinky přemnožené ve střevech a v žaludku.
Tím se upraví mikroflóra ve střevech a zmírní se projevy kvasinkové infekce, svědění pokožky, atopický ekzém i poševní mykóza.