Lámou se vám často nehty? Vyzkoušejte domácí prostředky k jejich zpevnění a doplňte tělu chybějící živiny

Lámání nehtů není jen estetickým problémem. Je to také ukazatel vašeho fyzického a psychického zdraví. Jakmile nehty změní barvu, strukturu, tvar a začnou se lámat, něco ve vašem těle je v nepořádku a měli byste co nejrychleji najít příčinu.

Myslete na správnou výživu

Kůže, vlasy a nehty jsou náročné na jídelníček plný vitaminů a minerálů. Jakmile tělo postrádá byť je jednu ze základních složek, ihned tento problém naznačí třepícími se konečky vlasů, suchou kůži a lámavými nehty.

Zařaďte proto do svého jídelníčku zelené potraviny, jako jsou různé druhy salátů, avokádo, okurky, mořské řasy, brokolice a spoustu dalších. Doplňujte také zdravé oleje. Svou svačinu doplňte o mandle, kešu nebo lískové ořechy. Pokud máte pocit, že se váš příjem vitamínů na těle nijak pozitivně neodráží, zvažte, zdali máte plně funkční a nezanesená střeva.

Vnější péče

Krásných a pěstěných nehtů ovšem nedocílíte jen díky správné stravě. Musíte o ně také pravidelně pečovat pomocí různých domácích pomocníků. Ideální jsou rostlinné oleje, které mají antibakteriální funkci, hydratují, čistí a zpevňují. Řeč je zejména o kokosovém a olivovém oleji, které při dlouhodobém užívání mají velmi dobré účinky.

Polámané nehty mohou být velkou nepříjemností, obzvlášť když k nim dochází opakovaně. / Foto: Shutterstock

Bylinkové zábaly

Až budete mít volnou chvilku a chuť relaxovat, zapněte si oblíbený film nebo hudbu a usaďte se ke stolu. Vše, co budete potřebovat, je bylinkový čaj s přesličkou a teplá voda. Nechte jej vyluhovat déle, než je zvykem při pití čaje, a poté do tekutiny na několik minut ponořte ruce. Můžete si jemně masírovat kůžičky kolem nehtů, aby se tekutina dostala o všech míst. Pak už jen nehty vysušte ubrouskem a namažte olejem. Při pravidelném opakování získají nehty pevnost.

Česnek, olej a med

Česnek má sice odstrašující aroma, ale pro nehty je skoro zázračným elixírem. Nastrouhejte jej, smíchejte s medem, přidejte pár kapek olivového oleje, a poté s ním nehty namažte. Zábal opakujte dvakrát týdně. Již po první aplikaci uvidíte, že jsou nehty vyživené a lesklejší. Jejich pevnost se ale dostaví až po několika opakováních.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments