Lékař prozradil spolehlivý příznak rakoviny. Objeví se ráno, když vstanete

Lékaři se často shodnou v konstatování, že pacientům s rakovinou mohou nabídnout řadu úspěšných způsobů léčby. Ale pod jednou podmínkou: musí přijít včas. Právě nediagnostikovaná rakovina je velkým problémem, protože už se s ní nedá moc dělat. Proto je nutné odhalit ji co nejdříve. To se pochopitelně jednoduše říká, ale hůře provádí, protože u řady typů rakoviny jsou příznaky spíše nespecifické a lidé mají tendenci je přisuzovat méně závažným onemocněním, a tak s nimi k lékaři ani nejdou.

Rozhoduje včasné zjištění

Včasná diagnóza rakoviny je skutečně klíčová, protože pokud se nechají rakovinové buňky jejich osudu, mají tendenci se rychle šířit do dalších částí těla. Pak vznikají takzvané metastázy a s rozlezlou nemocí už se bojuje velmi špatně. Podchycení včasných příznaků dává naději tento proces zarazit včas.

Lékař Abbas Kanani jmenoval jeden z velmi častých příznaků rakoviny. Pokud se s ním začnete pravidelně po ránu budit, měli byste zbystřit, protože to nemusí být vůbec nic tak banálního, jak si pravděpodobně myslíte.

Pakliže se budíte s bolestí v krku, která je trvalá a přetrvávající, a tento stav trvá déle než dva týdny bez známky zlepšení, měli byste raději vyhledat lékaře. Třeba to nic není, ale právě takto se rakovina projevuje. To samé platí o kašli po ránu.

Kuřáci se často budí s kašlem. Ale pokud jde o kašel přetrvávající dva týdny, měli byste jít na kontrolu. Zejména pokud kouříte,” uvedl doktor Kanani.

Foto: Shutterstock

Takto můžete rozpoznat rakovinu včas

Mezi další varovná znamení, kterých byste si měli po ránu všímat, je únava. Po noci strávené spánkem byste se totiž měli probudit odpočatí. Pakliže se ale vzbudíte a nejraději byste si znovu lehli, protože jste opravdu unavení, je to bohužel s největší pravděpodobností známka nějaké nemoci nebo škodlivého procesu v těle. Často to bývá nádorové bujení.

Je normální, pokud se ráno cítíte trochu unavení a nechce se vám vstávat, ale pokud to pro vás není obvyklé, případně únava přetrvává i v průběhu dne, je to varovné znamení,” uvedl doktor Kanani.

Únava je zvlášť alarmující ve chvíli, kdy se spojí ještě s některým z dalších příznaků. “Pakliže ráno vstanete unavení a vaše postel je mokrá od potu, znamená to, že se tělo s něčím pere,” říká lékař. Objevit se může také nevysvětlitelná ztráta hmotnosti či změna ve stolici.

Foto: Shutterstock, zdroje: Express, Mayo Clinic

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Renáta
Renáta
2 let

Dobrý den pane Leo, nemám zkušenosti s vaší diagnózou ale vím že zkušenosti s Ajurvedou a východním metodami, že co se odehrává ve vnitřních orgánech těla je součástí nejen myšlení a prostředí v kterém žijeme, ale především je to odraz páteře. Sama jsem prošla velmi komplikovaný zánětem slinivky,až to vypadalo na operaci a potkala jsem “maséra “,který mi 2 měsíce masírovat nejen celé tělo,ale zaměřil se na část páteře v místě,kde leží slinivka. Dostala jsem se z toho. Hodně jsem získala informací,zkušenosti,náhledu na lékařskou vědu západní i východní medicíny. Vše má své a pro každého funguje něco jiného, ale vím,… Číst vice »

josef
josef
2 let

To sedi asi na vsexhny

Leo
Leo
2 let

Každé ráno se budím s bolestí v krku už dva roky. Důvod není rakovina (zatím) ale extraesofageální reflux, od kterého mě zatím žádný lékař nepomohl a že jsem jich už obešel. Veškerá léčba vedla jen ke zmírnění za cenu dlouhodobého užívání prášků v dvojnásobných dávkách. Pokud se nestane zázrak, za několik let mě čeká rakovina hrtanu nebo jícnu.

Zdeňka
Zdeňka
2 let
Reply to  Leo

Bohužel mám to stejně, pomáhá vynechat nějaká jidla, jenže to mám jíst jak nějaký králík jen zeleniny a maso 😔😔😔

Zdeňka
Zdeňka
2 let
Reply to  Leo

Jinak ja to mám už taky dlouhodobě, ale projevilo se to až po půlročním nošení těch hadrů na puse, ano roušky zatracený!!

Laka
Laka
2 let
Reply to  Leo

A skusal si nepit bublinkove napoje??????

Jan
Jan
2 let
Reply to  Leo

Dobrý den, můj bratr podstoupil operaci. Pomohla mu paní, která léčila pana Gotta

Petr
Petr
2 let

Nějak jste pozapomněli že nemocní s epilepsii co žerou hrst léků denně tak se nevyspi ani kdyby spali měsíc v kuse

Iris
Iris
2 let

Víš o tom hovno, tak přestaň prudit a buď ráda, že se tě to netýká – co tu píšeš jsou naprosté nesmysly!