Lékaři jsou nadšeni z chutného nápoje. Sníží cukr v krvi i vysoký cholesterol najednou

Skořice se využívá při poruchách trávení i nemocech pro její antibakteriální účinky. Skořicovou silici také přidávali staří Egypťané do balzamovacích směsí.

Podle studií má skořice schopnost eliminovat bakterie způsobující infekce, a to hlavně v močových cestách. Byly prokázány účinky i proti houbovým infekcím, schopnost uklidňovat podrážděný žaludek, pomáhat při léčbě žaludečních vředů a snižovat hladinu glukózy v krvi. Příznivě ovlivňuje i funkci mozku.

Dobrá zpráva pro diabetiky

Podle klinické studie pákistánských výzkumníků skořice snižuje hladiny glukózy a cholesterolu u diabetu typu 2. Ukázalo se, že aktivní látky skořice se nacházejí ve fázi vodného roztoku neboli vodného výluhu, zatímco ve formě skořicového oleje se nenacházejí. Vhodnou alternativou k přímé konzumaci mleté ​​skořice je skořicový čaj. Pevné části se usazují na dně nádoby a vytvoří se čistý vodný extrakt.

Skořicový čaj

1 čajovou lžičku mleté skořice dejte do 1 šálku převařené vody a promíchejte. Pokud máte skořicové tyčinky, ponořte je do vroucí vody a nechte 15 minut louhovat.

Foto: Shutterstock

Proberte inzulínové receptory

Metylhydroxychalkon obsažený v kůře skořicovníku má specifický účinek, který zvyšuje citlivost inzulínových receptorů a zlepšuje metabolický účinek inzulínu. Působí jako inzulínové emetikum a tímto mechanismem pomáhá glukóze proniknout do buněk a tvořit glykogen. Využívá se při léčbě inzulínové rezistence a značně podporuje i hubnutí. Má antibakteriální účinky, posiluje imunitu a prospívá tělu.

Zařaďte skořici do jídelníčku

Skořice může být přidávána do pomerančové šťávy a jiných ovocných šťáv, ovesných vloček, kávy, salátů, pudinku, krupice i jogurtu. Aktivní látky ve skořici se teplem nerozkládají. Skořice je rostlinný zdroj využitelný ve snižování hladiny cukru, triglyceridů a cholesterolu u cukrovky typu 2. Zařazením skořice jako funkční potraviny do jídelníčku v rámci zdravého životního stylu pomůže i zdravým lidem.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments