Lékaři našli elixír zdraví. Tento nápoj zlikviduje rakovinu a okamžitě srazí cholesterol

Pokud je z hlediska zdraví stále nějaká nemoc skutečně velkým strašákem, je to právě rakovina. Ačkoliv se lékařské vědě daří neuvěřitelné pokroky, v některých případech je pořád bohužel krátká. Proto ostatně lékaři doporučují co možná nejvíce se vyvarovat rizikům, která mohou nádory v organismu vyvolat.

Skvěle fungující čaj

A případně nezdravé potraviny nahradit takovými, které působí proti rakovinovým buňkám. Jako třeba velmi prospěšné antioxidanty, jež obsahují různé čaje. Zejména zelené jsou v tomto ohledu velmi zajímavé a nejlepší z nich je čaj zvaný matcha, jak ukazuje studie.

Vědci z University of Salford zjistili, že antioxidanty v tomto čaji mají fantastický dopad na zdraví těla i mozku. Ukázalo se přitom, že čaj matcha velmi dobře potírá nádorové buňky, které mají tendenci v lidském organismu vznikat.

Máme tu přírodní surovinu čaj matcha, který lze využít coby doplněk stravy s nekonečným potenciálem pro léčbu různých problémů,” uvádějí vědci v rámci svého výzkumu. Přiznávají však, že přesně neví, jakým způsobem molekuly obsažené v tomto čaji dokáží dosahovat takových výsledků.

Foto: Shutterstock

Velký nepřítel cholesterolu

Výzkum probíhal na ženách, které trpěly rakovinou prsu. V jejich těle tedy již probíhal zhoubný proces. Ovšem u těch dobrovolnic, které začaly pravidelně konzumovat čaj matcha, došlo k tomu, že rakovinové buňky začaly postupně odumírat a již se tolik nemnožily. Vědci hovoří dokonce o tom, že tento čaj dokáže takové buňky přeprogramovat a skýtá netušený potenciál v rámci léčby rakoviny.

To ale není zdaleka všechno. Účinky čaje matcha jsou mnohem širší. A většina z nich se skutečně týká toho, že pravidelná konzumace tohoto nápoje dokáže prodloužit život. Činí tak například tím, že významně snižuje hladinu cholesterolu. Stačí si přitom dát jeden šálek denně. Důvodem takového efektu je obrovské množství látky katechin, jež obsahuje. Ta přitom podle studií patří k největším likvidátorům špatného cholesterolu.

Foto: Shutterstock, zdroje: Pubmed, Cancer.org

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Je velmi nebezpečné jen tak napsat, že nějaký čaj zlikviduje rakovinu – víte, kolika lidem tím můžete nenávratně ublížit?
Léčba rakoviny – skutečné rakoviny – patří do rukou lékaře. Čaje apod.
mohou sloužit jen jako podpůrný prostředek – kdybyste to napsala takto, bylo by možné s tím souhlasit.