Lékaři našli nápoj, který srazí vysoký cholesterol lépe než léky. Vyčistěte si jím cévy od tuku

Ucpané cévy a tepny jsou jedním z nechvalně proslulých důsledků neléčeného vysokého cholesterolu, tedy stavu, který trápí přibližně každého pátého člověka. Bohužel mnoho lidí s ním nic nedělá a nechá to dojít až do závažného vyústění, kdy jde o život.

Proti vysokému cholesterolu se dá bojovat

Naštěstí existuje řada způsobů, jak se vysokému cholesterolu bránit. Nejlepší je prevencí docílit toho, abyste ho vůbec neměli zvýšený. To pochopitelně vyžaduje správnou životosprávu. Ale i poté, co už cholesterol překročí ideální hodnoty, není třeba věšet hlavu. Pokud jste odhodlaní s tím něco dělat, nemusíte se bát. Ať už léky nebo zlepšením jídelníčku se obvykle podaří dostat cholesterol znovu pod kontrolu.

Lékaři a vědci přitom nabízejí hned několik způsobů, kterými si lze pomoci přírodní cestou. Jde například o konzumaci některých potravin či nápojů, které mají prokazatelně pozitivní vliv na snížení cholesterolu.

Jednou z takových položek, kterými by lidé měli rozšířit svůj jídelníček, je kokosová voda, tedy nápoj běžně dostupný v obchodech. Několik studií potvrdilo, že významně přispívá ke zdraví srdce právě tím, že dokáže efektivně snížit hladinu cholesterolu.

Foto: Shutterstock

Klíčem je obsah draslíku

Důvodem, proč je kokosová voda tak efektivní v boji s vysokým cholesterolem, je množství draslíku, které obsahuje. Také proto dokáže velmi dobře snižovat krevní tlak u lidí, kteří ho mají vysoký.

Kromě konzumace kokosové vody byste také měli omezit sůl, a to na maximálně šest gramů denně, tedy jednu čajovou lžičku. Doporučuje se rovněž jídlo s nízkým obsahem tuků. Zároveň je třeba pravidelný pohyb, a to minimálně v míře dvou a půl hodin týdně.

Foto: Shutterstock, zdroje: Express, National Library of Medicine

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments