Léto se blíží – začněte tvarovat svůdný zadeček

Tvar pozadí je z velké části dán geneticky, ale není třeba zoufat. Cvičení dělá zázraky a kde dřív byla povislá kůže, tukové faldíky a celulitida je místo pro svůdný zadeček. Cvičení na posílení hýžďových svalů není nijak složité a zvládnete jej doma bez zvláštního vybavení. Pusťte se do změny i vy.

Zpět do tělocviku

Pamatujete si na otravné dřepy, které jste museli dělat z trestu? Teď se jim budete věnovat s radostí. Na posílení hýžďových svalů se jedná o nejlepší cvik. Nohy rozkročte na šířku ramen a klesejte celým tělem. Nedělejte dřep až k zemi, klesněte tak, abyste nohy pokrčili do pravého úhlu. Podobně efektivní je široký dřep, kdy nohy rozkročíte a špičky vytočíte ven. Klesáte celým tělem do podřepu.

A teď ke zdi

Dlaně opřete o stěnu a nohu zanožte tak daleko, dokud se neprohýbáte v bedrech. Nepokládejte zpět na podložku, několikrát pomalým tempem opakujte. Pak nohy vystřídejte. Zanožování můžete provádět i na podložce. Jděte na všechny čtyři a postupně protahujte nohy nad trup. Pokud se vám zdá cvik s nataženou nohou zpočátku namáhavý, můžete nohu pokrčit. Nejefektivnější je cvik, pokud budete se zvednutou nohou provádět menší kroužky.

Cvičení za pracovní stůl

I ve chvíli pracovního vytížení můžete trénovat zadeček. Stačí sevřít půlky, vydržet a povolit. Cvik by se měl zopakovat alespoň stokrát. Postupně můžete prodlužovat dobu mezi sevřením a uvolněním. Cvik se provádí v sedě nebo ve stoje.

Recept na všechny potíže s postavou

Jedno cvičení a jedna aktivita je univerzální. Je to obyčejná chůze. Trochu rychlejší tempo a s vaší postavou se stanou doslova zázraky. Není třeba kupovat sportovní dres a čelenku, nemusíte upínat na biceps telefon s hudbou a monitorovat každý pohyb. Jen chůzi volně začleňte do vašeho dne. Stačí 30 minut rychlejší chůze v pracovní den. Každý může ujít kus cesty do práce po svých nebo vyrazit na nákup s batůžkem.

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments