Lidé mají na dlaždicích v koupelně často plíseň a ani o tom neví. Zbavte se jí levně a okamžitě

Plíseň trápí mnohé domácnosti. Především v místnostech, kde se nedá dobře větrat, je to věčný problém a stále se opakující evergreen. Se začátkem chladného počasí bychom měli udělat pořádek i s tímto problémem. Jak na plíseň ve spárách?

Vezměte to poctivě

Jako první bude potřeba provést běžný, rutinní úklid. Umyjte všechny obklady, nezapomeňte na prostor vany. Vyčistěte také odpad, který se snadno usazuje a voda následně špatně odtéká. Nejlepší bude, když si před úklidem koupelny dáte pořádně horkou vanu. Alespoň půl hodiny se máčejte v teplé vodě a mějte přitom dveře vaší koupelny zavřené. Po příjemném odpočinku se můžete vrhnout na čištění. Vše je již připravené a jemně odmočené. Až úklid dokončíte, je na čase se věnovat spárám.

Co je vlastně plíseň a proč ji nechceme

Plísně v domácnosti se objevují na místech, kde je vlhko. Daří se jim v nevětraném prostoru, ale také tam, kde je příliš chladno, jako je například zeď a okno v severní části vašeho bytu. Plísně samotné nejsou tolik škodlivé. To nejhorší představují spory. Jedná se o výtrusy plísní. Tyto mikroskopické částice se uvolňují do okolního prostředí a způsobují bolesti hlavy, alergie, ale také trvalé poškození dýchacích cest.

Vezměte si na pomoc vosk

Nyní se vrátíme do koupelny. budete potřebovat bílý vosk, který se bude dobře držet v rukou. Až se zbavíte pomocí chemického čištění plísní a nečistot, je na čase se postarat o to, aby se již neobjevili. Špičatou stranou vosku potřete spáry mezi kachličkami. Budou se nejen krásně lesknout, ale navíc budou dobře chráněny před vznikem plísní.

Foto: Shutterstock

Soda a ocet

Pokud se v pračce nebo myčce vyskytuje plíseň, můžete si pomoci směsí octa a sody. Nezapomeňte si na manipulaci s těmito látkami vzít na sebe ochranné pracovní rukavice a brýle, hodí se i respirátor. Dobře větrejte během celé doby prací. Jak na to? Jednoduše do bubnu pračky nasypejte dva hrníčky jedlé sody a do zásobníku nalijte ocet. Pusťte pračku na nejvyšší možnou teplotu. Nakonec ještě spotřebič otřete houbičkou nebo hadrem.

Dlaždičky a spáry pravidelně čistěte a v místnosti se snažte co nejvíce větrat.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments