Lidé na západě dávají do sáčku s moukou zásadně kuličku alobalu. Poučte se od nich a budete nadšení

Alobal má v domácnosti mnoho možností využití. Ačkoliv ho používáme nejčastěji v souvislosti s potravinami, možností je mnohem více. Dokonce nám může pomoci ochránit některé potraviny před moly!

Alobal odradí moly

Existuje trik, jak předejít tomu, aby se vám do potravin pustili moli. Stačí přidat do pytlíku několik kuliček alobalu a hmyz to zaručeně odradí. Dějte si ale velký pozor při následném zpracování potravin, aby se vám jeho zbytky nedostaly do jídla.

Hmyzu alobal vadí

Chcete ochránit rostliny na zahrádce? I v tomto případě vám pomůže alobal. K vašim oblíbeným rostlinám dejte na proužky nastříhaný alobal a promíchejte se zeminou. Hmyz to spolehlivě odradí. Stejným způsobem poslouží i alobal připevněný na větvích stromů. Jako bonus pak budou mít rostliny více světla.

Broušení nožů i nůžek

Alobal využijete i dalším způsobem. Pokud vám chybí brousek, bude stačit na několikrát přeložený alobal, a nůžky nabrousit tak, že ho prostříháte. V případě nože je lepší ho smotat do kuličky.

Foto: Shutterstock

Vydrhněte připáleniny

V kuchyni je alobal užitečný hned na několik způsobů. Kromě zachování teploty pokrmů snadno nahradí drátěnku, a s jeho pomocí odstraníte i hodně připečené zbytky jídla z pekáče nebo hrnce.

Banány vydrží déle žluté

Víte, jak prodloužit životnost banánů, které jste si přinesli z obchodu? Jednoduše zabalte stopku do alobalu! Vydrží pak mnohem déle žluté a ve skvělé kondici.

Nouzový trychtýř

Z několika vrstev alobalu snadno a rychle vytvarujete nouzový trychtýř, který pak můžete bez obav využít na přelití jakékoliv tekutiny. Kromě toho ho využijete i při pečení. Pokud míváte u koláčů připečené rohy, zakryjte je kousky alobalu.

Čištění šperků

Dejte do misky kousek alobalu a nalijte k němu vodu. Přidejte jedlou sodu. Do misky pak vložte stříbrné šperky, které potřebujete vyčistit a nechte je v ní několik hodin. Budou jako nové!

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

To balení stopky banánu nemusí být zrovna do alobalu. Stačí klidně i fólie, materiál se na tom “prodloužení trvanlivosti” v podstatě nijak nepodílí.
A ty mýty o broušení nůžek či nožů alobalem mě baví už celá léta 😁😁

Alex
Alex
1 rok

A všichni budoucí generace budou mít v padesáti ty dva Němce v hlavě protože hliník je velmi význačné činidlo u těchto nemocí… Děkuji.