Už nikdy upatlaná televize. Domácí směs zajistí, že bude vůči skvrnám rezistentní

Lepí se vám na obrazovku prach nebo vám v kvalitním sledování filmu brání otisky prstů na obrazovce či jiné nečistoty? Televize či jiná obrazovka se dá jednoduše vyčistit, má to však svá pravidla.

Obrazovky přitahují prach

Možná máte pocit, že jen co obrazovku otřete, hned se na ni nachytá nový prach. Vlastně to není tak úplně pocit – obrazovky prach díky statické elektřině skutečně přitahují a usazuje se na nich velmi rychle.

Pokud uklízíte opravdu pravidelně, obvykle stačí otřít ho jenom prachovkou. Jednou za čas byste však obrazovku měli vyčistit pečlivěji.

Před každým čištěním obrazovku nezapomeňte vytáhnout ze zásuvky!

Pozor na komerční čisticí prostředky

Televizi nikdy neomývejte vodou a nepoužívejte ani běžně dostupná čistidla, jako jsou třeba ta na okna nebo zrcadla. Hrozí, že byste si televizi zničili.

K mytí používejte hadřík z mikrovlákna, případně takový, který je určený přímo na čištění obrazovek. Vyvarujte se především hrubé strany mycí houbičky nebo papírových utěrek či novin, tím byste totiž mohli obrazovku poškrábat.

Foto: Shutterstock

Výrobce doporučuje, jak obrazovku čistit

V návodu obvykle najdete doporučení jak a čím obrazovku čistit. Obzvlášť pokud máte opravdu drahou elektroniku, rozhodně doporučujeme se tímto návodem řídit. Pro běžné čištění obrazovek najdete speciální čisticí roztoky v obchodech.

Pokud nechcete utrácet za čistidla určená přímo k čištění obrazovek, zkuste sáhnout po destilované vodě. Lehce ji naneste na hadřík z mikrovlákna a opatrně s ní obrazovku vyčistěte. Na hadřík netlačte, spíše jím jemně přejíždějte. Důležité je vyčistit hlavně rohy obrazovky, aby se tam prach a nečistoty nehromadily.

Stojan, kabely a ventilátory

Vyčistit televizi neznamená jen omýt obrazovku, potřebuje kompletní péči. Zkontrolujte, zda jsou všechny kabely dobře zapojené a otřete je suchým hadříkem. Zjistěte, jestli nejsou ventilátory zanesené prachem, odstraňte nečistoty ze všech zdířek. A na závěr nezapomeňte vyleštit i stojan či držák na televizi – ať je výsledek dokonalý!

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments