Lidé na západě dávají do trouby minci. Sem se tento skvělý trik ale ještě nedostal

S blížícími se vánočními svátky začíná většinu z nás zachvacovat každoroční předvánoční maraton, skládající se z pečení cukroví, shánění dárků a úklidu domova.

Uklízíme samozřejmě po celý rok, ale některé předměty, obzvláště ty viditelné, myjeme častěji, než ty, které nejsou tolik na očích.

Vyčistit připečenou troubu je oříšek

K těm skrytým patří například trouba. Zodpovědné hospodyňky ji možná po každém pečení vytřou, ale ty zaneprázdněné to často nestíhají a tak se může stát, že vnitřek trouby po celoročním provozu o vydrhnutí přímo prosí.

Zbavit se několikaměsíčních připečených zbytků ale není jen tak. Často i speciálně k těmto účelům vyvinutým přípravkům trvá, než se jim podaří napečená jídla odstranit. A protože čas bývá to, čeho se nám často nedostává, přinášíme vám tip, jak se těchto nevábných pozůstatků vašich skvělých obědů a večeří zbavíte rychleji.

Metoda to není příliš známá a určitě je velmi nečekaná. Navíc vás nebude nic stát, přestože se pomoc ukrývá ve vaší peněžence.

Mince vyčistí troubu, plechy i vodní kámen

Vyčistit vaši troubu vám pomohou mince. Nejlépe deseti nebo dvacetikoruny. Prostor, který potřebujete vydrhnout, navlhčete vodou s mycím prostředkem, vezměte jednu minci a pohyby všemi směry přejíždějte po připečeném místě její hranou.

Je to k nevíře, ale opravdu to funguje. Všechny možné drátěnky jsou na tuto činnost příliš měkké. Stejným způsobem vyčistíte i pečící plechy. Navlhčete je vodou se saponátem, oškrábejte, seškrábanou špínu opláchněte a postup opakujte, dokud nebude váš plech jako nový.

Mince vám poslouží i v případě, že se potřebujete zbavit nánosu vodního kamene, například v odtoku záchodové mísy. Vypusťte z ní veškerou vodu a seškrabte vodní kámen hranou mince. Uvidíte, že váš záchod bude opět splachovat jako nový, když ho zbavíte zúženého odtoku ucpaného vodním kamenem.   

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Na tenhle humoristický web se rád chodím bavit 😁
Mimochodem: “pečící plechy”? To jako že ty plechy pečou?

“Zbavit se několikaměsíčních připečených zbytků ale není jen tak”
Naopak, je to jednoduché – zbavte se toho prasete, které tam ty připečené zbytky nechává. Jako bonus tím významně snížíte riziko vzniku rakoviny.