Prádlo mi vždy uschne do 30 minut, a to i v zimě. Používám na to metodu ze západního Německa

Chladné a deštivé počasí nám působí špatnou náladu. A nepotěší nás ani při sušení prádla. V takovém počasí prádlo schne i několik dní a vy jej stále dokola na sušáku překládáte. Ukážeme vám několik triků, jak zajistit rychlé sušení prádla i v nevlídném počasí.

Slunečné letní dny

Praní v létě za vysokých teplot a při dostatku sluníčka je skutečnou radostí. Prádlo máte voňavé a usušené za krátký čas. Občas dokonce tak, že šaty, košili či halenku ráno vyperete a večer v ní můžete vyrazit. Na podzim a v zimě je ale praní a sušení mnohem náročnější, na suché prádlo čekáte i několik dní. Než se začnete poohlížet po sušičce, seznamte se s praktickými triky, jak usušit prádlo v chladném a vlhkém počasí.

Větrejte tam, kde sušíte

Sušení prádla v interiéru představuje zvýšenou vlhkost. V podzimním a zimním období důkladně větrejte místnosti tam, kde sušíte prádlo. Správným způsobem větrání je otevření oken do průvanu na 5 minut a opětovné zavření. Tímto způsobem byste měli větrat minimálně pětkrát denně, pokud se nechcete v interiéru potýkat s plísní. Zdi se nestihnou ochladit, ale vlhkost v interiéru zaručeně poklesne.

Trik s prostěradlem a topením

Prádlo umístěte na sušák a poté jej přemístěte co nejblíže k topení. Sušák směřujte vodorovně podél topení. Následně přes sušák a topení přehoďte suché prostěradlo a vytvořte sušící stan. Některé kousky oblečení budou v sušícím stanu připravené k obléknutí už za 30 minut. Nejlépe sušení s prostěradlem funguje na žebříkových typech topení.

Foto: Shutterstock

Trik s ventilátorem

Že ventilátor používáte jen v letním období? Velká škoda. Vytáhněte jej z krabice či z garáže a zapojte ho při sušení prádla. Pomůže i malý ventilátor který umístíte pod sušák s prádlem. Prádlo uschne mnohem rychleji, cirkulace vzduchu je zároveň prevencí proti vzniku plísní v místnosti, ačkoliv i tak je větrání nutností.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Petr
Petr
1 rok

To jsou hlavy, v tom západním Německu! Dát sušák k topení, to by našince nenapadlo! Ještě, že nám to paní redaktorka sdělila. Hned je na světě lépe! 😉

Tomáš
Tomáš
1 rok

Prozradím vám metodu, při které sice prádlo neuschne do 30 minut, ale během 2-3 hodin ano (ostatně, kdo a jak často potřebuje mít prádlo suché rychleji?): 1400 otáček ždímání, a při rozvěšování mít zapnutý mozek.

Mimochodem: “Prádlo umístěte na sušák a poté jej přemístěte co nejblíže k topení.”
K topení koťat, nebo spíš k radiátoru?

Míra
Míra
1 rok
Reply to  Tomáš

Já si myslím, že takto suší i ve východním Německu😀

Kodl
Kodl
1 rok
Reply to  Tomáš

Topení koťat je efektivnější

Monika
Monika
1 rok
Reply to  Kodl

A co topit vás?!,To by bylo stokrát lepší