Lidé na západě dávají do záchodu sůl. Je nepochopitelné, že tady to nikdo nedělá

Zářivá toaleta je jedním z důležitých ukazatelů hygienické a čisté domácnosti. Může se ale často znečistit vlivem různých faktorů. Ať už vás trápí ucpaný odpad, usazený vodní kámen nebo zašlá mísa, existuje několik ekologických a velmi účinných triků, které vám k dokonalé domácnosti dopomohou.

Jedlá soda pro celou domácnost

Už mnohokrát jsme zmiňovali rozličné účinky jedlé sody, jejímž nákupem do domácnosti nikdy neprohloupíte. Pomáhá při pečení, ale i čistění keramiky nebo nádobí. Pro mytí toalety nenajdete vhodnějšího pomocníka. Její použití pomáhá odstranit usazené částečky, které ji mohou ucpávat. Pro zesílení účinku smíchejte hrníček vroucí vody s půl hrnkem jedlé sody a nalijte do záchodové mísy. Nechte několik minut působit. Jakmile se sníží hladina vody, spláchněte. Práci dokončete pomocí kartáče, kterým odstraníte zbytky sody. Tento postup vám pomůže zbavit se nehezké žluté barvy.

Jogurtová očista

Nemáte-li rádi nepříjemný zápach, který z toalety může vycházet, použijte neobvyklý čistič. Stačí vám kelímek staršího bílého jogurtu. Budete potřebovat prošlý jogurt, který necháte 24 hodin při pokojové teplotě, aby se zaktivovaly v něm obsažené “dobré” bakterie. Obsah nalijte do mísy a nechte působit. Působí antibakteriálně, vydezinfikuje a odstraní nepříjemný zápach.

Foto: Shutterstock

Nezbytná sůl

Díky své abrazivní schopnosti dokáže sůl zbavit povrch keramiky nebo porcelánu vodního kamene a odstranit žluté skvrny. Její pomocí se můžete zbavit i nepříjemného zápachu, který občas vlivem výkalů a množících se bakterií z toalety vychází. Jednou z velkých předností soli je také efektivní uvolnění ucpaného odpadu. Docílíte toho použitím pouhé sklenice soli, kterou nasypete přímo do vody a necháte alespoň 15 minut působit. Po spláchnutí by mělo dojít k uvolnění. Toaletu můžete udržovat i průběžně. Vystačíte si se lžící soli jedenkrát měsíčně. Efekt zesílíte, použijete-li při čistění vařící vodu, která napomáhá odstranění usazených tuků.

Foto: Redakce AAZdraví.cz, zdroj: santé+

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments