Lidé na západě už nepoužívají prací prášek. Do pračky dávají tabletu do myčky, důvod je úplně jasný

Pravidelně čistíte pračku speciálními přípravky, a máte pocit, že to nepomáhá? Pokud máte doma myčku nádobí, do které pravidelně kupujete tablety, můžete vyzkoušet jednu věc. Ač to zní zvláštně, se špínou v pračce si poradí tableta do myčky nádobí. Pomůže vám jak s praním prádla, tak i s vyčištěním pračky.

Skvělý trik na zašedlé záclony

Tablety do myčky nejsou určené pro běžné praní. Jsou ale užitečné, pokud chcete vybělit zašedlé záclony nebo odmastit utěrky. Před tím, než dáte tabletu do bubnu, ji rozdrťte, aby se co nejlépe rozpustila. Nechce se vám prát prádlo s tabletou? Můžete vyzkoušet ještě jeden způsob. Nechte rozdrcenou tabletu rozpustit v horké vodě a v té nechte prádlo namočené přes noc. Ráno ho běžným způsobem vyperte.

Vyčistěte pračku

Na čištění pračky existuje nespočet ekologických způsobů. Můžete vyzkoušet ocet, jedlou sodu nebo kyselinu citrónovou. Nicméně tableta do myčky je multifunkční – nemusíte nic odměřovat a připravovat, a navíc pračku nejen vyčistí, ale i odmastí. Tablet je často potřeba i několik – záleží na míře jejího znečištění. Zapněte pračku na 90° a přidejte 2–4 tablety.  Nechte projet celý cyklus. Tablety nepění, zbaví pračku zbytků přípravků a pročistí i zanesené trubky.

Foto: Shutterstock

Další využití tablet do myčky

Pro tablety do myčky najdete i další využití. Skvěle vám pomůžou s mastnotou uvnitř trouby. Tabletu stačí rozmačkat a rozpustit ve vodě, vytvořit z ní hustou kaši a nanést na houbičku nebo kartáček. S pomocí této směsi pak vyčistíte jak dvířka, tak i vnitřek trouby. Směs naneste na znečištěná místa, nechte 10 minut působit a nakonec opláchněte.

Čištění toalety

Chcete vyčistit WC téměř bez práce? Vhoďte do mísy jednu až dvě tablety do myčky, a nechte působit přes noc. Ráno bude toaleta jako nová!

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vit
Vit
1 rok

Opět titulek, fakt Vy perlíte!!😜 jsem z Moravy a používám to běžně, na pračku super!!🤣

Michal
Michal
1 rok

… co dělají lidi na západě mi je úplně u zádele. Všechno co sem od nich přišlo je akorát jeden velkej bordel! Jó pár psychopatů uctívající kult západní civilizace se do mě pustí, ale ostatní normální lidi vidí, co se okolo nás děje! A buďte tak laskavý, nepleťte sem Putina! To je jen tragický vyústění politiky USA!