Pan Karel si pravidelně ucpává záchod. Naučil se skvělou fintu na jeho uvolnění, už nemusí volat instalatéra

Ucpaná toaleta je závažný problém. A to především z toho důvodu, že ji potřebujeme používat často a s řešením často nelze čekat na instalatéra. Víte, jak si můžete pomoci sami ve chvíli, kdy k takové nehodě dojde? Nejvhodnější je takové situaci předcházet, ale když už se stane, nelze řešení oddalovat.

První možnost – čistící zvon

První, co každého napadne, je použití zvonu. Ten je vhodný mít pro každý případ doma. Použití je snadné, přiložíte ho na ucpaný odtok a zapumpujete. Díky tomu se podaří vytáhnout to, co toaletu ucpalo. Někdy tato metoda nefunguje – především ve chvíli, kdy je již toaleta plná vody. Pokud zvon doma nemáte, lze jako náhražku použít kulatý mop.

Ocet a jedlá soda

Zvon nechcete používat, nebo jde o nedostačující metodu? Můžete vyzkoušet přírodní způsob. Nasypte do záchodu 500 h jedlé sody a zalijte 1 l octa. Při tomto způsobu čištění nezapomeňte na ochranné prostředky – brýle a rukavice. Nakonec přidejte dvě konvice horké vody a nechte působit přes noc.

Trik s fólií

Je ještě jeden trik, který se dá použít na ucpanou toaletu. Zvedněte prkénko a záchod neprodyšně obalte potravinovou fólií. Při spláchnutí díky tomu vznikne podtlak, který překážku odsune a odpadní trubka se uvolní.

Foto: Shutterstock

Péro na odpad

Vyzkoušet můžete i péro na odpad. Jde o ohebnou hadici, kterou se dostanete skutečně hluboko – a pomůže ve chvíli, kdy je odpad ucpaný ve větší hloubce než 20 cm. Často ho používají i sami instalatéři.

Co může za ucpaný záchod?

Kromě mechanické překážky, kdy někdo vhodil do toalety předmět, který tam nepatří, může mít ucpaný záchod i další příčiny. Mezi ty se řadí například tvrdá voda, nebo slabý tlak vody. Někdy je na vině i příliš úzký sifon, který se snadno ucpe. Pokud se tento problém u vás stává opakovaně, měli byste zjistit příčinu.  

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vit
Vit
1 rok

Kristýno, co to je za nadpis?? Pan Karel je tedy prasátko, když si pravidelně …🤪

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Vit

Titulek splnil svůj účel 😄