Lidé na západě začali dávat do mrazáku láhev s vodou. Velká úspora na elektřině a pomoc ve špatných časech

Zajistí úsporu spotřeby energie a pomůže vám, když nepůjde elektrika. Ukážeme vám, co vše umí obyčejná láhev s vodou ve vašem mrazáku. Nezapomeňte brzy naplnit vhodnou láhev a umístit ji do zásuvky mrazáku. Brzy zjistíte, jak je to užitečné.

Poloprázdný mrazák je drahý

Kdo nemá velkou rodinu nebo je zvyklý nakupovat pravidelně čerstvé potraviny, může mít v mrazící části lednice poloprázdno. Pozor na to, takový provoz spotřebiče je velmi nákladný. Mnohem nižší je spotřeba mrazáku, který je zcela zaplněn. Kdo nemůže zaplnit mrazák vhodnými potravinami, může využít nejrůznější láhve, krabičky a uzavíratelné sáčky. Stačí je naplnit vodou a vkládat do nejrůznějších skulin a mezer.

Největší žrout energie

Starší lednice s mrazákem jsou vysokou zátěží a jejich provoz stojí nemalé peníze. To proto, že jsou pod proudem prakticky bez ustání. Proto věnujte pozornost tomu, kolik potravin máte v lednici a mrazáku a všímejte si i jejich správného rozmístění. Plný mrazák a plná lednice je méně nákladným spotřebičem.

Jakmile otevřete dvířka mrazáku či lednice, začne do útrob proudit teplý vzduch. Čím prázdnější spotřebič, tím více tepla pojme z okolí. Poté musí zapnout chladící systém na vyšší výkon, aby vyrovnal teplotu natavenou na termostatu. Naplněný mrazák či lednice se ochladí mnohem rychleji.

Foto: Shutterstock

Uložte zmrazenou vodu

Vezměte si k ruce nejrůznější plastové láhve nebo i krabičky. Použít můžete i pevné sáčky, které lze uzavřít. Vypláchněte je a důkladně zaplňte vodou. Vše uzavřete a vložte do zásuvek mrazáku. Nejen že vám pomohou během provozu spotřebiče, uvítáte je i ve chvíli, kdy dojde k výpadku proudu.

Velké množství zmrazeného obsahu si dokáže udržet teplotu (chlad) mnohem déle, potraviny se nezkazí. A kdybyste čelili havárii na potrubí, máte velkou zásobu vody vždy při ruce. Postarejte se o nižší spotřebu co nejdříve.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments