Lidé obalují řízky zásadně špatně. Jsou u toho celí zapatlaní, zlobí se profík

Rádi obalujete řízky, ale vadí vám, že je po této činnosti všude vždy nepořádek a vyžaduje spoustu úklidu? Jde to udělat i tak, abyste úklidu po obalování věnovali minimum času. Dokonce nemusíte mít ani všude nalepené těstíčko a pak ho dlouze drhnout v umyvadle.

Maso na řízky vybírejte pečlivě

Ještě, než se do smažení řízků pustíte, měli byste věnovat dostatečnou pozornost výběru masa. Je důležití zvolit správný typ – u vepřového jde například o krkovici, případně použijte kýtu. Pokud máte raději libové maso, můžete zkusit kotlety nebo panenku. Maso bude šťavnatější než při použití sušších částí.

Jak se neušpinit u obalování řízků?

Připravte si tři mísy/hluboké talíře, jak jste zvyklí. Nádobu na mouku, vejce a strouhanku. Jednou rukou pracujte s moukou a strouhankou, a druhou s vejcem. To znamená, že nejdříve první rukou obalíte kousek masa v mouce a přendáte do vajíčka. Ve vajíčku ho pak obalíte druhou rukou, přendáte do nádoby se strouhankou a první rukou obalíte ve strouhance. Díky tomuto způsobu nebudete mít ruce úplně zapatlané, a umýt pak půjdou zcela snadno.

Foto: Shutterstock

Jak řízky obalit co nejlépe?

Na obalování řízků není nic složitého, ale je dobré myslet na několik věcí. V první řadě na to, že vrstva s moukou by neměla být zbytečně velká – stačí jen trochu. Druhá věc, na kterou byste měli myslet před smažením, e olej – ať už používáte olej nebo sádlo, pánev by měla být skutečně rozpálená. Při nedostatečně teplém tuku by mohlo dojít k tomu, že budou řízky velmi mastné.

Řízky připravujte až těsně před smažením

Připravíte si řízky dopředu s tím, že je osmažíte až přijde návštěva? Nejde o ideální způsob. Díky trojobalu nebude po několika hodinách maso tak šťavnaté, a po upečení budou řízky suché. Lepší je řízky rovnou usmažit, pak si totiž maso zachová svou šťavnatost a chuť.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments