Lidé objevili tajnou sílu tablet do myčky. Dokonale jimi vyčistíte letitou špínu a vybělíte oblečení

Pokud máte doma myčku, tablety do myčky používáte pravidelně. Dokážou vám ale pomoci i s jinými věcmi, než je mytí nádobí v myčce a být tak v domácnosti užitečným pomocníkem. Pokud je máte doma, můžete je vyzkoušet a nahradit jimi jiné, dražší přípravky. Na co vše se dají použít?

Připálené hrnce a pekáče

Pokud jste připálili hrnec, pekáč nebo pánev, stačí, když do nich nalijete horkou vodu a vhodíte kapsli. Pak necháte působit přes noc. Ráno by měly být všechny připáleniny odloupnuté a pekáč bude stačit opláchnout studenou vodou.

Snadno vyčistíte i troubu

Nechce se vám dlouze drhnout troubu? I na to jsou tablety do myčky řešením. Stačí je nadrtit, dát do misky s vodou a vytvořit z nich kašičku. Na znečištěná místa houbičkou tuto směs jednoduše nanesete a necháte působit, nejlépe přes noc. Když už jste u čištění trouby, můžete rovnou vyčistit i hořáky. Sundejte je z plotny a vložte do horké vody, ve které jste rozpustili tabletu do myčky. Ráno budete překvapeni.

Pomohou vyčistit i pračku

Kromě trouby skvěle fungují i na další používaný spotřebič a tím je pračka. Jednoduše ji vyčistíte tím, že do ní dáte dvě tablety do myčky a spustíte prací program bez prádla. Zbavíte se vodního kamene a dalších usazenin a pračka bude krásně vonět.

Foto: Shutterstock

Zaprané oblečení? Žádný problém!

Do lavoru nalejte horkou vodu a rozpusťte 1 – 2 tablety do myčky. Dejte do něj prádlo, nechte působit přes noc a ráno dejte běžným způsobem vyprat.  Zabírá na různé typy skvrn.

Sprcha a toaleta

Budete potřebovat ochranné rukavice a tabletu do myčky. Kromě toho už nic nepotřebujete. Tabletou vydrhnete vše, můžete ji použít i na obložení, na sklo a dveře sprchových koutů.  Pak celou sprchu odshora dolů důkladně opláchněte. A na čištění toalety funguje jednoduchý trik. Večer před spaním ji vhoďte do toalety a ráno spláchněte. Bude jako nová.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheSun

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments