Lidé se zamilovali do „minutového účesu“. Okamžitě schová mastné vlasy a zkrášlí tvář

Bez culíku nejde žít. Heslo znají všechny ženy, které mají delší vlasy, a ne vždy jim zbývá dostatek času na mytí, foukání a žehlení. Ale co dělat ve chvíli, kdy není času nazbyt a potřebujete slavnostnější nebo elegantnější účes? Poradíme vám minutový styling.

Zdlouhavá úprava vlasů

Po léta vedou ženy spory, jestli je rychlejší úprava krátkého střihu vlasů nebo delší hřívy. Krátké vlasy mohou po ránu trčet na všechny strany a rychlé řešení v podobě culíku nepřipadá v úvahu. U delších vlasů je zase více patrná mastnota, krepatění a pokroucené pramínky na všechny strany jen ne tak, jak potřebujete. Dlouhovlásky pláčou, že ony si nemohou účes ráno jen pročesat namočeným hřebínkem a pomačkat pěnou, jako majitelky krátkého střihu.

Pro dlouhovlásky máme řešení, v podobě účesu ve stylu nedbalé elegance. Je rychlý a vypadá slavnostně.

Minutový účes

Na hektické ráno nebo když spěcháte na schůzku, potřebujete řešení, které vypadá dobře a nezabere víc než pár vteřin. Ruka už sahá po gumičce, mačkáte vlasy do culíku, vše stříkáte lakem a uhlazujete. Ale ruku na srdce, je culík elegantní nebo se jedná spíše o sportovní účes? Ke slovu se proto dostávají nejrůznější drdoly, které vypadají nádherně, působí žensky a k jejich tvoření nepotřebujete kadeřnici.

Foto: Shutterstock

Nedbalá elegance drdolu

Jak na rychlý a elegantní drdol, který se hodí pro delší vlasy? Vlasy pročesejte a začněte tak, jako když se je chystáte sepnout do culíku. Obtočte gumičku jen jednou a vlasy protáhněte z části. Vznikne základ pro drdol, svázaný kopeček vlasů fixujte druhým otočením gumičky. Nyní vám zůstává dlouhý pramen vlasů pod gumičkou. Ten obtočte okolo vznikajícího drdolu a konec zachytíte původní gumičkou nebo sponkou. Vzniká krásný drdol připomínající uzel. Původní kopeček můžete ještě mírně rozcuchat a vpředu si nechat rozpuštěné prameny vlasů okolo obličeje.  

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments