Lidé začali dávat do mrazáku minci. Nový trik je velkým hitem, důvod je jasný

Už jste slyšeli o triku s mincí, kterou vložíte do mrazáku? Lednici s mrazákem používáme neustále, a je jasné, že se občas může vyskytnout nějaká porucha a mrazák přestane mrazit. Pokud se to stane ve chvíli, kdy nejste delší dobu doma, může to být velký problém.

Potraviny, které jste měli uložené v mrazáku, se mohly snadno rozmrazit a kontaminovat a pak znovu zmrznout. Nejspíš nepoznáte, jak dlouhý výpadek byl, je zde tedy obrovské riziko kontaminace. Chystáte se na dovolenou nebo delší cestu?  Pak vyzkoušejte tento trik!

Hrnek, voda a mince

Připravte hrnek s vodou, nalijte do něj vodu a dejte ho do mrazáku zmrznout. Ve chvíli, kdy se voda změní na led, na něj položte minci. Vraťte hrnek s mincí do mrazáku. Po návratu snadno zjistíte, zda nedošlo na delší dobu k výpadku elektřiny.

Pokud mince bude nahoře, je vše v pořádku a nic se nestalo, nebo došlo pouze ke krátkému výpadu, kdy kontaminace nehrozí. Ale v případě, že najdete minci na dně šálku, budete vědět, že potraviny už nejsou vhodné ke konzumaci.

Foto: Shutterstock

Konzumace opětovně zmražených potravin je nebezpečná

I přesto, že jste kompletně zajistili celou domácnost a vše obstarali, k něčemu takovému dojít může. Když je domácnost opuštěná, ani nezjistíte, že byl mrazák mimo provoz. K největším problémům může dojít u masa. V tom vznikají bakterie jako Salmonela nebo E. Coli. Pokud se maso rozmrazí, bakterie se začnou rozmnožovat. Pak se sice opět zmrazí, když mrazák naskočí, ale jakmile je znovu rozmrazíte, rozmnoží se rychleji a v těle člověka mohou nadělat velké nepříjemnosti.

Nebojte se vyzkoušet trik s mincí, malý šálek s vodou a mincí se vám do mrazáku určitě vejde a vy si budete moct dovolenou užít s klidem, a nezažijete hned po návratu nepříjemné zdravotní potíže. Naopak, v případě, že minci najdete na dně, ušetříte si nepříjemnosti.

Foto: Shutterstock, zdroj: Brightside

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jitka Bub
Jitka Bub
1 rok

Hruza! Vyndam 2 kostky lezu ze zasobniku, soupnu do igelitaku a hned budu vedet, jestli se neco odehralo nebo ne.

Miroslav
Miroslav
1 rok

Dobrá finta! Ovšem pokud se mrazák rozmrazí, poznàm to u starší lednice i podle vody v šuplíčku pod ním…🤔

Peter Kováčik
Peter Kováčik
1 rok

Výpadek proudu snadno poznám podle toho, že blikají hodiny na mikrovlnné troubě a na troubě. A pokud jsou potraviny správně zamražené, tak se jim po několik hodin nic nestane.

Iris
Iris
1 rok

Několik hodin ne, ale můj manžel odstřelil plný mrazák na cca 3 týdny (dovolená) a to by žádná mince v hrnečku nepomohla – ani by nebyla třeba – ten smrad byl prostě všude…prostě ho vytáhl ze zásuvky, no…

Ilija Němec
Ilija Němec
1 rok

Nápad je to dobrý, ale předpokládám že hrnek praskne kdy v něm zmrzne voda.

Daniela
Daniela
1 rok
Reply to  Ilija Němec

Tak by to chtělo asi kovový.

Miroslav
Miroslav
1 rok
Reply to  Ilija Němec

Dáš tam plecháček a vody méně, když vkládáš minci, je tam už led a tedy objem vody dosáhl maxima! A stačí přece i jakákoli plechovka, třeba od ananasu či hrášku.🤔

Tom
Tom
1 rok

Ty jo … Jestli 2 dny nepůjde elektřina aby ro mělo nějaký důvod, tak mrazák vyteče a to určitě člověk pozná.. ve spodní části bude kopa ledu.. a nemusím tam dávat ani minci