Lidl si v České republice dovolil velkou nehoráznost. Museli ho kompletně zavřít, takhle to dál nešlo

Každý, kdo někdy vycestoval za naše hranice a navštívil tam některý z obchodů v rámci obchodních řetězců známých i v České republice, jistě nám dá zapravdu, že to jsou úplně rozdílné světy. Zatímco v zahraničí obvykle najdete dobře zásobený a uklizený supermarket s rozumnými cenami, v Česku je vše v nepořádku a ceny jsou nesmyslně napálené.

Všechno špatně

Je proto jen dobře, že se na aktivity i těch největších hráčů na českém trhu zaměřila Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která už má nejrůznějšího porušování pravidel také po krk. Naposledy musela ve velkém stylu zasahovat v Lidlu v Pardubicích, kde byl opravdu nehorázný nepořádek.

V prodejně byl zjištěn výskyt myšího trusu a nečistot. Na základě toho musela být celá prodejna kompletně uzavřena, byť jen dočasně a dnes už zase funguje, a to poté, co bylo dáno vše do pořádku.

Foto: Shutterstock

Inspektoři se s myším trusem a nečistotami setkali na různých místech v zázemí prodejny. Konkrétně se jednalo o sklad balených potravin a nepotravinářského zboží, kde se exkrementy nacházely na mnoha místech na podlaze, podél stěn nebo na paletách,informovala inspekce dosti obšírně na svém twitterovém účtu.

Nebylo to poprvé

Bohužel se ukázalo, že trus se nacházel také v přípravně pro dopékání pečiva, což je obzvlášť závažné, jelikož zde již mohl přijít do kontaktu s potravinou, kterou si lidé následně koupí. “Trus a nečistoty se nacházely i na prodejní ploše. Konkrétně na podlaze za paletou s minerální vodou a mlékem a pak pod samoobslužnou chladicí vitrínou umístěnou u vstupu do skladu,” konstatovala SZPI.

Čtěte také: Velký průšvih Lidlu v Česku. Prodával potravinu, která se nikdy neměla dostat na pulty prodejen. Okamžitě vyhodit

Nejde přitom zdaleka o první takovýto případ, který se v Lidlu nebo v jiném obchodním řetězci odehrál. Bylo to shodou okolností také v Pardubicích, kde musel být opakovaně uzavírán sklad Kauflandu kvůli něčemu velmi podobnému.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments