Velký průšvih Lidlu v Česku. Prodával potravinu, která se nikdy neměla dostat na pulty prodejen. Okamžitě vyhodit

Tohle se vůbec nemělo stát. Jen těžko si lze rozumně vysvětlit, proč obchodní řetězce v České republice tak moc flákají svou práci a nehledí na kvalitu a především bezpečnost potravin, jak by měly. Platí jim snad český zákazník málo? To si dnes už nemůže myslet snad vůbec nikdo. Vždyť potraviny v Česku patří k těm nejdražším v celé Evropě.

Takový přešlap

Bohužel i oblíbené řetězce se ale až příliš často dopouštějí opravdu velkých přešlapů, které jsou navíc pro zákazníky velmi nebezpečné. Naposledy to nebyl nikdo jiný než Lidl, který prodával potravinu, která na pultech prodejny neměla vůbec co dělat. Stačilo, aby byl skladník nebo prodavač trochu pozorný, a mohl problém sám odhalit? Nebo ho snad odhalil a dal do prodeje stejně s přesvědčením, že si toho stejně nikdo nevšimne?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce ale naštěstí bryskně zasáhla. Zjistila, že oblíbený plátkový sýr Mozzarella byl prolezlý plísní, a to na první pohled.

U převážné většiny z kontrolovaných balení byl pod neporušeným obalem zjištěn výskyt plísně viditelné pouhým okem. Potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení,” uvedla jednoznačně inspekce na svém webu Potraviny na pranýři.

Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Dobře si to prohlédněte

Asi by se to takto neřešilo, pokud by známky kažení jevil jeden kus produktu, ovšem v tomto případě šlo skutečně o většinu kontrolovaných balení, což je na pováženou. Vzhledem k tomu, že nebyl porušen obal, což by vše vysvětlovalo, se dá usuzovat na určitý problém při výrobě nebo skladování.

To by ale také znamenalo, že se to nemusí týkat pouze inkriminované prodejny Lidlu v Pardubicích, ale produktu jako takového. Ten je prodáván pod privátní značkou obchodního řetězce Lidl, a to Milbona.

Každopádně, máte-li tento sýr doma, měli byste si ho pečlivě prohlédnout, než ho začnete konzumovat. Lze přitom doporučit, abyste takto prohlédli jakoukoliv potravinu, kterou si dáváte na talíř, protože se zdá, že podobných incidentů přibývá a inspekce přitom zvládne odhalit jen pomyslnou špičku ledovce.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
9 měsíců

Já si kupují nivu a ta je prolezlá plísní celá.😁 A jak je dobrá.