Lidl zklamal zákazníky. Zrušil jednu obrovskou výhodu, kterou nabízel

Obchodní řetězec Lidl se snaží zákazníky zaujmout celou řadou novátorských řešení, které na českém trhu nejsou standardem. V minulosti tak například nabídl možnost, aby si lidé, kteří zrovna nakupují v obchodě, dobili svůj elektromobil zcela zdarma. Za tímto účelem vybudoval řetězec dobíječky na téměř každém svém parkovišti.

Lidé službu zneužívali

Tuto možnost přitom ponechával i poté, co ceny elektřiny velmi rychle a dramaticky stouply. Teď s tím však přeci jen končí. Jako důvod přitom uvádí skutečnost, že lidé tuto službu zneužívali. Původně byla určena na to, aby si lidé svůj elektromobil k nabíječce připojili po dobu, po kterou nakupují, a následně zase odjeli.

Lidé se ale rychle naučili bezplatných nabíječek využívat nebo spíše zneužívat a jezdili si sem své elektromobily plně dobít, a to často bez toho, aniž by cokoliv nakoupili. Tím pochopitelně místo blokovali po dlouhou dobu a zákazníci, kteří ho chtěli využívat podle pravidel, měli jednoduše smůlu.

Foto: Shutterstock

Příliš velkorysý benefit

Ačkoliv to Lidl neuvádí, svou roli ale jistě hrála i skutečnost, že elektřina už zdaleka není levnou komoditou jako ještě před rokem. Plné, ale i částečné dobití elektromobilu už tak může přijít poměrně draho. Stal se z toho zkrátka až příliš velký benefit. Nehledě na to, že stále více docházelo u prodejen Lidlu k incidentům mezi lidmi, kteří si chtěli vůz dobít.

Nabíječky elektromobilů nicméně u prodejen Lidlu zůstanou. Ovšem budou zpoplatněny podle ceníku partnera, který je zajišťuje. Zpoplatnění bude probíhat postupně v průběhu srpna. K platbě potom bude třeba nainstalovat aplikaci partnera, avšak Lidl počítá s tím, že časem tuto funkci přidá do své aplikace Lidl Plus.

Ceny dobíjení jsou stanoveny na 5,90 korun za pomalejší a 6,90 Kč za rychlejší dobití.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zvoník
Zvoník
3 měsíců

Lidl dobře udělal. Nač zvýhodňovat cizí elektrošmejdy, kteří tam nechodí nakupovat? Stejně víc jak 90% zákazníků jezdí spalovákama.

Jitka
Jitka
3 měsíců

Lidl taky nehraje fér. Při akci krutích prsou tam po dvou hodinách nebylo ani stopy. Tak ať si Lidl sáhne do svědomí nebo do personálu, co doplňuje a zajistí tak alespoň akci na tři dny ne na tři hodiny. To by bylo fajn.

Eva
Eva
3 měsíců
Reply to  Jitka

Vy děláte jako by byli jediní. Takových obchodů je plno,ale jsem slušně vychovaná a nebudu je jmenovat.

Dak Dakon
Dak Dakon
3 měsíců

Klasická česká vychcanost, jak a s čím vyj***bat.
Jinak si neumím vysvětlit souvislost mezi skutečností, že je někdo ekonomicky na tak dobré úrovni, že si může pořídit e-auto a současně má potřebu krást do něj elektriku ?!

Hellebrand
Hellebrand
3 měsíců

Mě třeba nezklamal a to jsem velký fanoušek elektroaut. Proč by měli ostatní zákazníci Lidlu doplácet formou zvýšených cen na toto bezplatné nabíjení. Ono totiž nic není zadarmo a Lidl tu elektřinu někomu zaplatit musí. A pochybuji, že si o to sníží svůj zisk. Tak jako tak, pořád je nabíjení u Lidlu nejlevnější.

Jaromír
Jaromír
3 měsíců
Reply to  Hellebrand

Lépe bych to neřekl