Lidl zrušil zásadní výhodu pro zákazníky, ti jsou nešťastní. Daly se díky ní ušetřit velké peníze

Jednotlivé obchodní řetězce mezi sebou soupeří na různých úrovních. Vzhledem k tomu, že dominantně prodávají potraviny a přidružené zboží, jde na vysoce konkurenčním trhu, jako je ten český, především o jejich cenu a kvalitu.

Slušná úspora

V rámci těchto dvou faktorů už je ale obtížné něco zásadněji vylepšovat, a tak se obchody snaží zaujmout různými dalšími výhodami pro zákazníky. Jednu z těch největších přitom v posledních letech nabízel řetězec Lidl.

Ten totiž prakticky na všech parkovištích u svých obchodů nainstaloval nabíječky elektromobilů. V tom ho v řadě případů následovaly i další řetězce, avšak Lidl šel ještě dále. Nabídl totiž lidem nabíjení jejich vozů zdarma.

V minulých letech šlo o příjemný bonus, kdy si člověk mohl dobít svůj elektromobil, zatímco pořizoval nákup. Mohl tak získat desítky kilometrů dojezdu navíc, což vždy potěší. I když byla elektřina poměrně levná, šlo o úsporu minimálně desítek korun. A takto byly bezplatné nabíječky ostatně i koncipovány. Šlo o to, aby se člověk připojil, když jde nakupovat a po naložení nákupu zase odjel a výhodu mohl využít někdo jiný.

Foto: Shutterstock

Docházelo ke zneužívání

Pak se to ale celé zvrhlo. Ceny elektřiny rychle rostou a dobíjení elektromobilů už zdaleka není tak výhodné jako v minulých letech. Někteří jedinci začínají zjišťovat, že při současných cenách elektřiny se jim vyšší náklady na pořízení elektromobilu možná nikdy nezaplatí.

A tak začali mimo jiné využívat, nebo přesněji řečeno zneužívat, výhodu, kterou poskytoval Lidl. Jednoduše na stojanech zůstávali do plného nabití, případně si přijížděli dobíjet elektromobil, aniž by vůbec v obchodě nakupovali.

To se pochopitelně Lidlu vůbec nelíbilo, obzvlášť když pak na parkovištích docházelo i k nepříjemným incidentům mezi jednotlivými řidiči. Proto teď oznámil, že bezplatné dobíjení ruší. To neznamená, že mizí i dobíjecí stanice, ba právě naopak. Jen bude nutné za dobíjení platit. Zatím se to bude řešit přes externího partnera, ale v dohledné době chce řetězec tuto možnost zakomponovat i do své aplikace. A kdo ví, pak ji možná zase nějakým způsobem zvýhodní, když nad tím bude mít větší kontrolu.

Je to velká škoda. Dobíjel jsem tady rád a bral jsem to jako opravdu značnou výhodu, obzvlášť při dnešních cenách elektřiny,” říká pan Pavel, který si na jednom z parkovišť Lidlu dobíjel svůj vůz ještě zdarma. To však zanedlouho skončí. Sám připouští, že na místě někdy vytrval déle, aby si své elektroauto dobil naplno.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Stálý redaktor magazínu AAzdravi.cz. Celý život se zajímá o zdravý životní styl, jehož efekt na spokojený život ho nepřestává fascinovat.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
František
František
3 měsíců

Je to dobré dělat to neměli vůbec jen ať platí

Petr
Petr
3 měsíců

Tak rozhodně jde především o jejich kvalitu a cenu obojí je dneska v Německu někde jinde přičemž cena je nižší a kvalita vyšší !!! 😂😂

Pavel
Pavel
3 měsíců

Tak ČESKÉ chování….už Karel Havlíček Borovský byl za to nenáviděn, když to připomínal….

Viliam
Viliam
3 měsíců

Výhoda pro klienty Lidlu? A co ti, kteří přijeli třeba na kole, nebo místní dopravou. Ten, kdo si koupí El. auto jistě bude mít i na zaplacení El.

Oldřich
Oldřich
3 měsíců

To je teda strašný problém, e auto nemám a do smrti mít nebudu ani ve svém okolí neznám nikoho, kdo by takové auto vlastnil.

Murděj Ukrutný
Murděj Ukrutný
3 měsíců

Lidl zavedl zásadní výhodu že 99% zákazníků nemusí přispívat 1% zákazníků na pohonné energie.

Last edited 3 měsíců by Murděj Ukrutný
Pavel
Pavel
3 měsíců

Taky dobře.

Václav
Václav
3 měsíců

A kdo má elektro auta ? Vypráskat je bičem zloděje

Jan
Jan
3 měsíců
Reply to  Václav

Zajímavý názor, kdo nereje držkou v zemi jako já, je zloděj? Řekli chlapi v hospodě?

Open mind
Open mind
3 měsíců
Reply to  Jan

Jediný hospodský povaleč jsi ty. O ničem jiném nepišeš a Tvé názory jsou opravdu ubohé. Jsi taková nula bez vzdělání ,co se nudi na pracáku, což ?!!!?

Jan
Jan
3 měsíců
Reply to  Open mind

Nazdárek nulo. Tak hezky po soudružsku, když už si tykáme. Ať pořádně zdraží energie a potraviny, aspoň na dvojnásobek současných cen a z internetu snad zmizí nenávistná lůza tvého typu.

Jiří
Jiří
3 měsíců
Reply to  Jan

Ne, ale když mám drahé auto není to povolení ke krádeži

Viliam
Viliam
3 měsíců
Reply to  Jiří

No právě. Jakoby všichni zákazníci Lidlu jezdili v El autech. Takže tím selektují své zákazníky. Asi na to přišli, když to zrušili.

Jan
Jan
3 měsíců
Reply to  Jiří

A kde se ta krádež děje? Vydělám peníze na auto, koupím si auto, jezdím autem a nějaký německý shop mi kvůli podpoře OZE dá výhodu ve formě nabíjení zdarma z jeho peněz. Tu krádež jste si vymyslel.

To, že podporuje EV a protože vy ho nemáte tak nic nedostanete, není krádež.

Last edited 3 měsíců by Jan