Ložní prádlo nikdy nežehlím. Díky speciálnímu nastavení ho mám z pračky už vyžehlené

Ruku na srdce, kdo z nás si nepřeje dělat co se domácích prací týče pouze nutné minimum? Naštěstí to v dnešní době super spotřebičů, které udělají prakticky všechno samy, jde docela snadno. Konkrétně žehlení je činnost, kterou spousta žen nesnáší. Přitom se jí ale nedokáží vzdát, protože lpí na dokonale hladkém prádle. Jak zařídit, aby se vlk nažral a koza zůstala celá co se ložního prádla týče? Přečtěte si, co provést, abyste ložní prádlo nemusela žehlit, přitom bylo hebké a měkké.

Méně je více

Pokud nechcete mít prádlo sežvýkané, naplňte pračku maximálně do ¾ jejího objemu. Prádlo pak bude mít více prostoru, tím pádem bude také méně pomačkané.

Stejné pravidlo platí také pro teplotu a otáčky. Ložní prádlo, které neplánujete žehlit, perte na 40 °C. Nebojte, vyprané bude dostatečně, a navíc nebude tak zmačkané. Nepřehánějte to ani s otáčkami, 800 by mělo být maximum. Disponuje-li vaše pračka funkcí vyhlazení, navolte ji.

S klidem můžete vynechat také aviváž, na měkkosti prádla se to neprojeví. Jestli si nechcete troufnout bez aviváže riskovat, nahraďte ji například octem.

Foto: Shutterstock

O úspěchu rozhodne správné pověšení

Jakmile pračka pípne, otevřete ji, ložní prádlo důkladně protřepejte a vyhlaďte. Nyní pověste na šňůry či sušák, tak ať je prádlo napnuté. Sušíte-li venku, o to lépe, ale pozor na přesušení.

Máme tip také pro ty, kteří budou povlečení sušit v sušičce. Zvolte vhodný program, to je základ úspěchu. A pokud vám prádlo přeci jen přijde pomačkané, vhoďte do nepřeplněné sušičky před sušením 2 kostky ledu. Pak ji spusťte na vysokou teplotu cca na čtvrt hodinky. Led se rozpustí, změní se v páru, a ta vám látku vyhladí.

Poslední záchrana

Pokud přeci jen ložní prádlo nedopadlo dobře a vy nemáte chuť, čas nebo možnost jej vyžehlit, zbývá ještě jedna možnost. Pokrčené záhyby navlhčete a poté vysušte fénem na vlasy. Funguje to skvěle.  

Foto: Shutterstock, Zdroj: hafco.co.uk

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Klimeš
Klimeš
1 rok

Nebo si pořiďte krepové povlečení a máte po starostech.