Lymfatický systém se postupně zanáší škodlivými látkami a selhává. Osvojte si jeho pravidelnou očistu, zvládne to každý

Lymfatický systém odvádí z těla škodliviny, někdy však potřebuje pomoci. Vlivem špatného životního stylu se lymfa zanáší, zpomaluje a neplní své důležité funkce.

K tomu, aby lymfa fungovala, je nutné tělo detoxikovat. Očištění lymfatického systému vás uchrání před záněty, hromaděním toxinů, nadváhou a obezitou. Kromě uvedených receptů si pravidelně dopřávejte lymfatickou masáž.

Voda s citronovou šťávou

Voda udrží tělo hydratované, pročistí a podpoří funkce orgánů. Voda s citronem navíc odstraní toxiny z lymfatického systému, dodá vitamíny a minerály. Dejte do sklenice vodu šťávu z půlky citronu. Pijte každý den ráno po dobu jednoho měsíce.

Česnek s citronem a zázvorem

Česnek má antibiotické a antioxidační vlastnosti, snižuje škodlivý LDL cholesterol, zlepšuje krevní oběh a posiluje cévy. Nápojem doplníte vitamíny, posílíte imunitní a lymfatický systém. Do 250 ml vody přivedené k varu dejte nakrájený stroužek česneku, lžičku nastrouhaného zázvoru a nechejte 15 minut mírně povařit. Pak nechte 10 minut odstát, přeceďte a dochuťte lžící medu. Pijte ráno nalačno.

Kurkuma s citronem a zázvorem

Vysoký obsah minerálů, vitamínů a antioxidantů posílí imunitu a detoxikuje tělo. Do 250 ml vody dejte lžičku kurkumy, asi 5 g, lžičku nastrouhaného zázvoru, směs přiveďte k varu, nechte povařit, vychladnout na pokojovou teplotu, přidejte citronovou šťávu ráno na lačno 7 dní.

Odvar z fenyklu

Fenykl má diuretické, antioxidační a protizánětlivé účinky, odvádí toxiny, které narušují činnost lymfatického systému. Fenyklový čaj obsahuje látky, které chrání naše buňky. Do 250 ml vody dejte lžičku fenyklu, asi 5 g. Směs přiveďte k varu, nechte krátce povařit a vychladnout na pokojovou teplotu. Pijte každý den 7 dní.

Odvar z měsíčku lékařského

Odvar z měsíčku lékařskéhoantibiotické vlastnosti a je dobrým prostředkem k detoxikaci lymfatického systému. Pravidelné pití odvaru z měsíčku lékařského podpoří vylučování toxinů a reguluje produkci lymfy. Do 250 ml vody přivedené k varu dejte lžičku květů měsíčku, asi 5 g. Směs nechte krátce povařit a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Pijte každý den 15 dní.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments