U pračky je nutné provést důležité čištění, o kterém ví málokdo. Jinak vám na oblečení zůstanou bakterie

Předpokládáme, že oblečení si perete tak často, jak je to potřeba. Otázkou ale zůstává: jak často myjete svou pračku? Oblečení, které se pravidelně pere v pračce, která je zanesená a špinavá, totiž nikdy nebude tak voňavé a čisté, jak by mělo správně být.

Jak často mýt pračku?

Pračku je dobré po každém praní nechat vyvětrat (včetně zásuvky na prací prášek), aby se v ní neusazovaly plísně. Pak je vhodné ji jednou za měsíc nechat běžet na prázdno s nějakým čistícím prostředkem a alespoň jednou za půl roku ji vyčistit pořádně.

Výrobce často poradí, jaký zvolit prostředek

Řada firem ke svým výrobkům vyrábí i čisticí prostředky, které jsou ušité na míru jejich produktu. Proto je dobré podívat se do návodu nebo zapátrat, jestli i vaše pračka nemá nějaké takové spárované čistidlo. Pokud ho budete používat, lépe pak uspějete třeba s případnou reklamací pračky.

Domácí čističe

Často se doporučuje vyčistit pračku tabletami do myčky. Vhoďte jich do bubnu hned několik a zapněte pračku na dlouhý prací program.

Přírodní čisticí prostředek si můžete vyrobit třeba z jedlé sody a octa, což je klasika, kterou většina hospodyněk zná a využívá. Stačí si připravit roztok, kterým pračku vydrhnete ze všech stran a poté ji zapnete na prázdno a nakonec necháte vyvětrat.

Naopak pozor si dejte na například na citronovou šťávu nebo kyselinu askorbovou – mají sice sílu rozežrat usazeniny, ale mohou poškodit (obzvlášť při častém užívání) vnitřek pračky.

Foto: Shutterstock

Na co nezapomenout při mytí pračky

Když už se pouštíte do pořádného čištění pračky, nikdy nezapomeňte důkladně očistit těsnicí gumu, pod ní se totiž často schovávají největší špína a usazeniny. Je také důležité vyčistit zásuvku na prací prášek, kde se hodně usazují zbytky prášku a také vodní kámen. Jednou za rok byste se také měli podívat na hadici, která do pračky přivádí vodu – může být plná vodního kamene nebo se ucpávat.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments