Mango milujeme pro jeho chuť. Ale věděli jste, že prospívá zdraví?

Mango netřeba představovat. Jedná se o tropické ovoce, které jsme si zamilovali pro jeho chuť. V obchodech ho poznáme podle ledvinovitého, někdy až srdcovitého tvaru. A i když je barva manga na povrchu různá (někdy je zelená, někdy až červená či žlutá), uvnitř se skrývá tmavě žlutá dužina s velkou, plochou peckou. Mango bychom měli jíst nejen proto, že skvěle chutná a také nádherně voní, ale taktéž proto, že prospívá zdraví.

Věděli jste, že mango prospívá našim očím?

Mango v sobě skrývá celou řadu vitaminů. Nejvíce je prospěšného vitaminu A, který je užitečný a prospěšný pro naše oči. Díky pravidelné konzumaci manga budou naše oči lépe odolávat očním nemocem, a to také slepotě.

Nejen citrony, ale také mango posílí imunitní systém

Zanedlouho začne období plné nemocí, proto je třeba začít posilovat náš imunitní systém. Za nejlepší posilovače imunitního systému se považují citrony, což je pravda, vždyť je v nich hromada vitaminu C, ovšem mango je dalším v pořadí. Kromě vitaminu A obsahuje také velké množství vitaminu C a další tělu prospěšné živiny, které až zázračně a rychle upevňují naše zdraví.

Mango proti depresím a nespavosti

Ať už se do depresí dostaneme jakkoli, určitě se náš stav podepíše i na špatném, nekvalitním spánku, proto je třeba něco dělat. Nejlepší je začít konzumovat mango, protože doplňuje vitamin B6, jehož nedostatek se projevuje právě depresemi, případně nespavostí a nesoustředěností. Místo antidepresiv zařaďte do svého jídelníčku mango a uvidíte, jak rychle se zase budete cítit fit.

Trápí vás špatná paměť? I s tím pomůže mango

Chtěli jste něco zařídit, jenže najednou jste zjistili, že nevíte, co? Paměť se zhoršuje a chcete ji zase zlepšit? Je třeba do jídelníčku zařadit kyselinu glutamin, která je známá tím, že posiluje paměť a podporuje koncentraci člověka, tudíž dobré výkony budete podávat dnes a denně, doslova každou minutu.

Mohlo by vás zajímat

loading...

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.

Komentujte

avatar
  Odebírat  
Upozornit na
Loading...