Angínovník je ještě lepší než rýmovník. Máte ho už také doma?

Svého času začal být trendem mezi pokojovkami rýmovník se svými hebkými listy a léčivými účinky. Rozhodně vás neodrazujeme od shánění rýmovníku, ale máme pro vás tip na další rostlinku, která vás překvapí jak svou krásou, tak prospěšností.

Květina, která není jen na okrasu

Představujeme vám angínovník čínský. V květu je to opravdu překrásná rostlina, která si nezadá s jakoukoli jinou designovou pokojovkou. Má překrásné jemné, ale extravagantně výrazné květy, které ohromí sytými červenými a oranžovými barvami.

I kdybyste nikdy nevyužili prospěšných vlastností téhle léčivky, bude vám dělat radost jenom tím, jak je hezká na oko a jak dokáže rozzářit každý byť sebetmavší pokoj.

Angínovník – léčivka

Stejně jako rýmovník může mít blahodárný vliv na ucpané dutiny a problémy s rýmou, ani angínovník nedostal svůj název jen tak pro nic za nic. Má schopnost ulevit od nejhorších případů angíny – bolavého krku, podrážděné sliznice a potíží s dýcháním.

Má antiseptické účinky, které pomohou léčit záněty. Vzhledem k výrazné štiplavé až pálivé chuti dokáže protáhnout ucpané dutiny a posléze přinést zklidnění.

Angínovník tak můžete mít doma jako okrasnou květinu a v případě onemocnění ji promptně využít k domácímu léčení.

Foto: Shutterstock

Jak využít angínovník

Stačí žvýkat jeho listy. Šťáva angínovníku je opravdu poměrně ostrá, proto je třeba si na chuť chvíli zvykat. Dobré však je, že pro získání blahodárných účinků stačí list angínovníku v ústech poválet jen pár desítek vteřin a pak se ho můžete rychle zbavit. Listy nikdy nepolykejte, mohly by vám způsobit nepříjemné problémy se zažíváním.

Pro případ, že byste žvýkání nezvládli nebo vám zkrátka nevyhovovalo, nabízí se možnost vyrobit si z angínovníku kloktadlo. Stačí nakrájené listy přelít horkou vodou, nechat odstát a vychladnout a pak si roztokem vykloktat. Opět – nedoporučuje se odvar polykat.

Foto: Shutterstock, zdroj: Tropical.theferns, TheSpruce

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments