Na troubě je tajné tlačítko, díky kterému ji můžete naprosto jednoduše umýt

Každý z nás používá troubu. Její čištění ale mezi oblíbené činnosti, na rozdíl od používání trouby, rozhodně nepatří. Kdybyste ale věděli o existenci užitečného tlačítka, jistě byste jej využili.

Nepříjemná údržba

Většina z nás považuje čištění prostoru trouby za naprosto nutné zlo. Nikdo z nás se tomu nechce věnovat, samo se to ale samozřejmě neudělá. Čeká tato aktivita v nejbližší době i vás? Snažte se vyhradit si čas těsně poté, co v troubě budete připravovat další pokrm. Ideálně s co největším obsahem vody, která se následně rozprostře v prostoru trouby.

Ihned po vychladnutí trouby

Začněte s úklidem vždy ihned poté, co trouba vychladla. Ještě je zde stále dostatek vody, která vám v mytí a odstraňování nečistot pomůže. Když se na to vrhnete hned, budete muset vynaložit minimální úsilí.

Rozebrat na více dílů

Prostor trouby se vám samozřejmě bude mnohem lépe čistit v případě, kdy si ji rozeberete na více dílů. Vytáhnout tak můžete například rošt. Ten si namočte do horké lázně, do které přidáte horkou vodu, ocet a jedlou sodu. Nečistoty se uvolní a bude mnohem snazší je odstranit. V lázni nechejte rošt přes noc.

Rošt si namočte do horké lázně, do které přidáte horkou vodu, ocet a jedlou sodu. Nečistoty se uvolní a bude mnohem snazší je odstranit. V lázni nechejte rošt přes noc. / Foto: Shutterstock

Pohodlnější umývání

Víte o tom, že většina trub má tajné tlačítko? Na základně dveří od trouby jej můžete stlačit. Následně se uvolní celé sklo a to můžete snadno vyndat. Sklo od trouby tak můžete vyčistit zvlášť. Je to rozhodně lepší, než se ohýbat a klečet u drhnutí skla.

Sůl a ocet

Přemýšlíte nad tím, čím budete troubu čistit? Když je trouba dobře odmočená, jde to snadno. Pokud se pro úklid rozhodnete i v době, kdy zrovna nic nekuchtíte, snadno si pomůžete. Do trouby vložte hrnec s octovou vodou a zapněte troubu na dvě stě stupňů. Následně z octa a soli si vytvořte čisticí pastu a pusťte se do práce. Pastu nechejte působit čtvrt hodiny, poté ji setřete houbičkou. Nakonec omyjte prostor trouby vlažnou vodou.

Troubu můžete vyčistit za chvilku.

Foto: Shutterstock, zdroj: Realsimple

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments