Máte problémy s kocovinou? Takto se jí vyvarujete, aniž byste museli přestat pít alkohol

Kocovina dokáže být pořádné utrpení. I přesto, že si nejspíše ráno po večírku říkáte, že tolik už nikdy pít nebudete, tak svůj slib stejně porušíte a příště dopadnete úplně stejně. Jenže to nemusí být takto vždy.

Mnoho lidí šílenými kocovinami netrpí, protože dodržují pravidla při pití alkoholu. Ty navíc vycházejí z vědy, takže není od věci je znát…

Zkuste světlejší alkohol a vodu

Největším problémem jsou tzv. kongenery. Jedná se o látky, které vznikají fermentací a dávají nápoji chuť či barvu. Bohužel jsou to právě ty látky, které tělo zatěžují. Najdeme je především v tmavých likérech, whisky, brandy či červeném víně. Lepší je tedy zvolit „světlejší“ druhy alkoholu, například gin či vodku, případně bílé víno.

To samozřejmě nemusí zdaleka stačit. Potom přichází „prevence“ v podobě vody. Žízeň byste neměli řešit až druhý den ráno. Naopak je vhodné prokládat alkoholické nápoje čistou vodou a případně se pořádně nepít před spaním.

Nezapomeňte se dobře najíst

A poslední zásadou je dostatek jídla. Vydatná snídaně od kocoviny lehce uleví, ale mnohem lepší je se pořádně najíst před konzumací alkoholu. I když se vracíte pozdě v noci, je vždy dobrý nápad si „na cestu“ koupit něco z fastfoodu či non-stop občerstvení. Lačný žaludek vše pouze zhorší.

Může se to zdát zřejmé, možná už jste takové rady slyšeli, ale podstatné je, že fungují. Je lepší pít s mírou, ale ještě důležitější je nenechávat vodu a jídlo až na druhý den.

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments