Matrace bude okamžitě jako nově koupená. Zažloutnutí stoprocentně a ihned zmizí

Máte už starší matraci a začaly se na ní objevovat ošklivé zažloutlé skvrny? Nemusíte ji hned vyhazovat, máme pro vás tip, jak ji vyčistit, aby vypadala jako nová.

Ochraňte matraci speciálními návleky

Aby vám matrace co nejdéle vydržela a zůstávala stále čistá, kupte si spolu s ní také ochranný návlek, který na ni natáhnete pod prostěradlo. Návlek se dá bez problémů vyprat a uchrání matraci od poškození.

Nejčastěji se matrace ušpiní kvůli lidskému potu, případně kvůli vylitým nápojům. V případě starých a nemocných lidí či dětí je pak velkým problémem pomočování.

Potah na matrace nezachrání všechno, ale před většinou běžných problémů matraci ochrání.

Na čištění použijte páru, jedlou sodu nebo kyselinu citronovou

Matraci je rozhodně dobré čistit i v případě, že na sobě nemá žádné vizuální skvrny. Mohou se v ní usazovat roztoči nebo drobný hmyz, rozkládat se v ní zbytky naší kůže, zůstávat v ní zachycené vlasy a chlupy a podobně. Proto byste ji rozhodně měli například při každém převlékání postele vysát. Ideální je vzít ji parním čističem, pokud ho máte doma – a to už pomůže i na některé skvrny.

Jestliže na matraci zůstaly opravdu odolné skvrny, zkuste sáhnout po osvědčených pomocnících v domácnosti: jedlé sodě a kyselině citronové.

Foto: Shutterstock

Doporučujeme vytvořit z jedlé sody a trochy vody hustou pastu, kterou nanesete na skvrnu. Můžete přidat i lžičku soli, která má tendenci nečistotu vytahovat nahoru. Nechte směs působit a následně matraci vydrhněte. Skvrny by měly vyblednout či dokonce úplně zmizet. Podobně by vám mohla pomoci i naředěná kyselina citronová.

Myslete na svoje záda a matraci jednou za pár let vyměňte

Dnešní matrace jsou rozhodně kvalitnější a vydrží déle než ty, které se vyráběly dříve. Navzdory tomu je třeba matraci jednou za čas vyměnit. Jakmile zjistíte, že se proležela, objevují se v ní důlky nebo je opravdu tak špinavá, že nelze vyčistit, je rozhodně načase ji vyměnit.

Na matrace a ložní prádlo byste se měli zaměřit také v případě, že se vám nebo někomu z rodiny objeví či zhorší alergie – mohou to způsobovat roztoči, kteří se usídlili právě ve vaší posteli.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments