Mechanik prozradil, jak zajistit, že vám sušička bude fungovat o 10 let déle než sousedovi ta samá. Bez několika věcí se prostě neobejdete

Sušičky prádla už obývají mnoho domácností. Staly se pro mnohé z nás nepostradatelným pomocníkem, bez kterého si nedokážeme sušení prádla představit. Především pak pro ti, kteří bydlí v malém bytě a nechtějí mít v domácnosti nadměrné vlhko. V takovém případě je sušička na oblečení opravdu vhodným řešením.

Pokud ji tedy doma máte, jistě chcete, aby vám vydržela co nejdéle. Životnost tohoto stroje lze prodloužit několika málo kroky. Následujte je a z její funkce se bude těšit více než deset let. 

Údržba sušičky je velice důležitá

Mezi údržbová místa, která si zaslouží vaši pozornost, patří filtr, kde se zachytávají žmolky, ale také prach. Nachází se u bubnu a je potřeba, abyste jej pravidelně čistili. Stačí jen vytáhnout, vyčistit, opláchnout a vrátit. Mnoho sušiček má taktéž druhý filtr, který se nachází ve spodní části sušičky. Stačí ho jen vytáhnout a umýt ve vaně. 

Krok číslo dvě

Dalším krokem, a to užitečným krokem, je čištění filtru tepelného čerpadla. Ten se doporučuje čistit již po šesti cyklech, takže pokud jste to ještě vůbec nedělali, nebo si na to už vůbec nepamatujete, je nejvyšší čas tuto péči sušičce poskytnout. Ve většině případů je filtr umístěný ve spodní části vlevo nebo vpravo. Stačí pouze vysát a je hotovo. Pokud je filtr silně znečištění, nebojte se jej spláchnout proudem vody, například ve vaně.

Foto: Shutterstock

Vyčistěte také výměníky

Pokud máte sušičku, která má již samočistící výměník, nemusíte mu věnovat tolik pozornosti. Občas se na něj podívejte a popřípadě a dle potřeby jej vysajte. Jiné sušičky ho mají vyjímatelný, a tak ho jednoduše vyjměte a opláchněte ve vaně. Nevracejte výměník dřív, než vám řádně vyschne. A také pozor na to, kdy jej budete čistit. Určitě ne ihned po sušení prádla, protože bude horký. 

Čas od času také prohlédněte senzory vlhkosti, na kterých se rád usazuje vodní kámen. Stačí vzít jemný hadřík namočený v octu a otřít je. 

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments