Měla jsem nejzamazanější troubu široko daleko. Strčila jsem do ní tabletu do myčky a tchyně myslela, že mám novou

Pokud se trouba pravidelně neumývá, časem je opravdu silně znečištěná. Abyste se však nečistot zbavili, jako první vás napadne, že byste měli koupit nějaký komerční prostředek, nanést jej a tímto způsobem se jednoduše zbavit napečenin. Ovšem nemusíte akutně utíkat do drogerie a utrácet za přípravky, které jsou navíc plné chemie. Stačí vám jiný pomocník, kterého najde většina z nás ve své domácnosti. Způsob použití je jednoduchý, a přitom vcelku rychlý. 

Tableta do myčky je velkým pomocníkem

Každý, kdo má doma myčku na nádobí, má také tablety. Abyste s ní však vyčistili troubu, bude potřeba ji správně použít. Na tom však ale není nic složitého. Ze všeho nejdříve bude důležité, abyste pod troubu – pod sklo, umístitli starou látku, abyste zamezili znečištění podlahy. Nyní si vezměte mokrou houbičku a namočte veškeré připáleniny.

Následně vyjměte tabletu z obalu, ponořte ji na pár sekund do vody, natáhněte si rukavice a pomocí tablety vyčistěte skleněná dvířka, ale i vnitřek trouby. To znamená, že i odkládací rošt. Nakonec zbytky tablety setřete pomocí čisté vody a houbičky. Jednoduchý postup, ale tolik efektivní. 

Foto: Shutterstock

Pro ty, kteří myčku nemají

I když jsme zmínili, že je myčka na nádobí součástí většiny domácností, někdo ji jednoduše nemá, protože ji nechce či nepotřebuje. V takovém případě také nemusíte letět pro chemické přípravky, ale můžete použít ocet a jedlou sodu. Dokonalé a ekologické domácí prostředky, které si poradí i s tou nejhorší připáleninou. 

Stačí pouze smíchat ocet s vodou, nanést na znečištěná místa, následně je zasypat sodou a poté ještě jednou pošplíchat octem s vodou. Nechejte přibližně půl hodiny působit a houbičkou setřete. Jistě bude zapotřebí houbičku několikrát proprat ve vodě, aby v troubě a na skle nezůstaly šmouhy. Pokud se šmouh nemůžete zbavit, na vyleštění použijte ocet, ten vám jistě pomůže.

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Ivona
Ivona
1 rok

Rošt z trouby i plynového vařiče nyní v myčce. Je to bez práce a dokonalé.😉