Mikrovlnná trouba má tajnou funkci, o které Češi neví. Výrobci o ní mlčí, ale v domácnosti hodně pomůže

Mikrovlnná trouba je skvělý spotřebič, ve kterém rychle přihřejete potřebný počet pokrmů s minimálním časem a nízkou spotřebou energie. Využít ji můžete ale i jinak. Mikrovlnná trouba neslouží jen k ohřevu a rozmrazení potravin, představíme vám ji blíže.

Vaření v mikrovlnné troubě

Ohřívání je nejčastější funkcí, kterou u mikrovlnné trouby využijete. Je však skvělá i na běžné vaření, pečení nebo sterilování pokrmů. Můžete s její pomocí lépe oloupat zeleninu, vrátit křupavost pečivu nebo odstranit vlhkost se sušenek. Zajímavé je využití mikrovlnné trouby na přípravu kávy.

Vyzkoušejte kávu z mikrovlnné trouby

Najdete skleněnou sklenici s víkem, může být zavařovací, víčka od takových sklenic můžete běžně dát do mikrovlnné trouby. Do sklenice dejte mléko a nechejte jej důkladně prohřát, nesmí se ale začít připalovat a utíkat. Jakmile bude mléko prohřáté, přidejte do něj kávu v množství, které si dáváte do hrníčku. Následně vše zalijte horkou vodou. Nápoj bude krásně napěněný a mnohem chutnější.

Oloupejte zeleninu

Česnek a cibuli potřebujete téměř do každého masového pokrmu. Snadněji je oloupete, když je dáte na 15 vteřin do mikrovlnné trouby. Slupka se začne sama odlupovat. Podobným zahřátím získáte z citronu více šťávy, když jej potřebujete vymačkat na manuálním odšťavňovači.

Foto: Shutterstock

Mikrovlnka pro běžné vaření

V mikrovlnné troubě můžete uvařit mnohem rychleji rýží nebo brambory. To oceníte zejména tehdy, když spěcháte. Vyzkoušejte také skvělé bramborové chipsy. Stačí brambory nakrájet na tenké plátky, promíchat v oleji a koření a nechat každou stranu ohřát v mikrovlnné troubě na 3 minuty.

Pečení v mikrovlnce

Spousta receptů je připravena na pečení dezertů v mikrovlnné troubě. Výhodou je rychlé pečení. Koláček nebo dortík budete mít hotový za pár minut a připravíte jen jednu nebo dvě porce. Takové dezerty snadno zvládnou připravit i děti.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Libor
Libor
2 měsíců

A ?