Milionář před rodinou skrývá vlastní jmění. Oni si myslí, že je chudý. Má to neskutečný důvod

Představte si, že dosáhnete pohádkového bohatství, o jakém drtivá většina lidí může pouze snít, jenže se rozhodnete, že ho nebudete s nikým sdílet a raději o všem pomlčíte. Co kdyby náhodou po vás potom někdo z vašich nejbližších něco chtěl, že?

Drzí rodiče

Přesně tak se zachoval muž, na jehož příběh upozornil deník Daily Mail. Pravdou je, že udělal docela nepříjemnou zkušenost. Pochází z velmi chudých poměrů a našel si práci v cizině. Když se to stalo, všichni si najednou mysleli, že vydělává spoustu peněz, což z jejich pohledu také dělal, avšak jeho příjem byl na poměry dané země spíše podprůměrný. Nikomu z jeho domoviny nedocházelo, že v cizině je to úplně jiné a i ze zdánlivě dobrého platu může být docela problém vyžít.

Moji rodiče si automaticky mysleli, že jsem bohatý. Co mě překvapilo je, že jejich chování se vůči mě změnilo,” uvedl anonymní muž. “Dokonce trvali na tom, abych jim zaplatil u sebe návštěvu. To jsem udělal a oni tady celý měsíc neutratili ani korunu. Pak mi došlo, že vlastně chtěli jet jen na dovolenou zdarma, o mě jim nešlo.

Aby toho nebylo málo, na podobné výlety začali zvát i své známé, a to vše na náklady svého syna. Ten přitom ještě studoval a zároveň musel vykonávat dvě práce, aby vše utáhl.

Foto: Shutterstock

Vymyslel plán

Nakonec se ale prosadil jeho talent a píle. Nejprve si založil vlastní společnost, vydělal nějaké peníze, ty chytře investoval a nakonec se stal velkým boháčem. Nakonec přestal pracovat a stal se rentiérem. Dopředu se ale zamyslel nad tím, jak to podá svým rodičům. Těm posléze oznámil, že ho vyhodili a že je na mizině. A co se nestalo. Okamžitě se mu přestali ozývat. Když jim nezavolal sám, vůbec o nich neslyšel.

Pak jim oznámil, že si sice práci našel, ale není tak dobře placená. Výlohy už jim prý platit nemůže. Rodiče však opět začali jezdit na návštěvy, protože za ubytování platit nemusí. Jen si platí letenky.

“Mám sbalené dva kufry starých věcí, a když mají přijet, svému asistentovi řeknu, aby pronajal nějaký levný byt ve městě a dal tam mé věci,” vysvětlil svůj postup.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments