Mlsejte zdravě. Jaké dobroty tělu neublíží?

Snažíte se zhubnout, sportujete, ale stále se vám do cesty pletou příliš sladké dobroty? Jestliže máte problém odolat čokoládě, oplatkám a dalším cukrovým bombám, zkuste je nahradit zdravější variantou. Naučte se, jak mlsat zdravě, užít si lahodnou chuť domácích receptů a vyhnout se nezdravým produktům.

Domácí brambůrky

Zapomeňte na brambůrky z obchodu. Jsou plné soli, koření a tuku, který zmaří všechny vaše snahy v posilovně. Raději si doma nakrájejte na brambory na slabé plátky a vložte na krátký čas do vyhřáté trouby. Nakrájet si můžete kromě obyčejných brambor také batáty nebo mrkev. Nezapomínejte však dodržovat přiměřené množství.

Místo bílého cukru vyzkoušejte lahodné sirupy

Pokud si své ráno neumíte představit bez sladké ovesné kaše nebo lívanců, vyzkoušejte jednoduchý tip. Místo obyčejného cukru si pořiďte sirup, který lze přidávat jako sladidlo. V obchodě najdete javorový, kokosový, datlový, a to konkrétně v oddělení zdravé výživy.

Budou vám v dietě chybět dorty?

Ani zákusků se nemusíte vzdávat. Existuje mnoho různých cukráren, kde nabízejí zdravé varianty dortů s nižším obsahem cukru. Zdravý zákusek si však můžete snadno připravit i v pohodlí domova. Postačí vám k tomu tvaroh, bezlepkové piškoty, a nakonec čerstvé ovoce. S pomocí těchto ingrediencí lze vytvořit studený nepečený dort, který vám svou sladkou chutí vykouzlí dobrou náladu.

Svěží a zdravé limonády

Jestliže jsou limonády tím, co vám chybí, zkuste s jejich přípravou experimentovat. Jendou z možností je vymačkat samotnou šťávu nebo si vytvořit osvěžující smoothie. Navštěvujte tržnice s různými druhy ovoce a najděte svou oblíbenou chuť. Přidejte do každého nápoje trochu citronu, abyste v žaludku vytvořili zásaditější prostředí a budete se cítit mnohem lépe.

Smažené přílohy

Většina příloh, které jsme si navykli připravovat ve fritéze lze spolehlivě upéct i v troubě. Proto si hranolky, krokety a mražené potraviny v obchodě raději nepořizujte a  spolehněte se na své vlastní schopnosti. Na domácím grilu bez  jediné kapky oleje můžete připravit výborné plátky z kuřecího a v troubě domácí hranolky.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments