Moravec v České televizi to tentokrát už přehnal. Velké selhání, tohle je konečná

Lidem v České republice pomalu, ale jistě dochází, že je nesmysl platit za nějakou televizi, když jich k dispozici spousta jiných a navíc lze dnes obsah konzumovat z nejrůznějších dalších kanálů. Už i řada odborníků tvrdí, že veřejnoprávní stanice s povinnými koncesionářskými poplatky je velký přežitek, který by nebylo od věci zrušit.

Normálně by to neprošlo

Česká televize jistě v nějaké podobě přežije, ale navzdory tomu, že teď bylo oznámeno další navýšení poplatků, v podstatě hraje o svou budoucnost. I z nejvyšších pater zaznívají snahy o zrušení koncesionářských poplatků, díky čemuž by se v podstatě ocitla bez veřejného financování a musela by si na sebe vydělávat sama, a to prodejem reklamy, případně dobrovolným zpoplatněným obsahu.

Potom by bylo na pováženou, zda by mohla fungovat v této podobě, kdy dělá jeden přešlap za druhým a roky se zde drží kontroverzní moderátoři, kteří se netěší důvěře veřejnosti.

Podle kritiků například Václav Moravec prakticky každý týden ve svém pořadu Otázky dokazuje, že už by na tomto lukrativním místě dávno sedět neměl. A že ho zabírá už skutečně dlouhou dobu. Neustále se mu tam opakují stejní hosté, ti nejdůležitější tam potom odmítají chodit a debata často vypadá značně nevyváženě.

Foto: Česká televize

Opravdu vypečená diskuze

Opravdu velkého přešlapu se však dopustil nyní, kdy už do něj šijí i ti, kdo ho dříve brali na milost. Například komentátor Michal Sirový upozornil na naprosto nesmyslnou debatu, která se v OVM odehrála na téma přijetí eura.

S tím můžete samozřejmě souhlasit, nebo nesouhlasit, ovšem dávalo by smysl, kdyby se v ČT utkali proponenti odlišných názorů. To se však nestalo. Moravec si do pořadu pozval dva hosty, u kterých se ukázalo, že jsou oba proti.

Líbí se mi vyváženost nezvaných hostů do Otázek Václava Moravce na debatu o výhodách a nevýhodách eura. Marek Mora je proti euru a Eva Zamrazilová je pro korunu,” napsal k tomu Sirový. Dopadlo to očekávaně. Oba si ve svých názorech notovali a podporovali se.

Čtěte také: Česká televize je v koncích. Do Česka přišla nová televize zdarma, na kterou budou koukat všichni

Dalším přešlapem v tom samém pořadu, ale jiném bloku, bylo opětovné pozvání lobbisty Tomáše Prouzy, který ve veřejném prostoru pravidelně odmítá očividný fakt, a to že obchodní řetězce v Česku zdražují nadmíru. V OVM vždy dostane velký prostor k hájení, a to často bez pořádné oponentury.

Foto: Česká televize

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jaroslav
Jaroslav
5 měsíců

Toho provládniho moderátora Moravce už měli dávno vyrazit politici kteří by tam chtěli jít nezve.at slonči platím poplatky a chci seriózní informace ne procládni kecy co pak den diletant neví že ta vláda vede do kopru.nespokojený divák

Šogi
Šogi
5 měsíců

Hurá, euro nebude,…

Pepe Vlk
5 měsíců

Moravec měl skončit už před pěti lety,bohužel ho tam držel Dvořák.Co jsem dnes viděl na čt-24 (8.4.24.)tak to bylo něco. Redaktorka tam p.Havlíčkovi podsouvala takové otázky že dávala najevo svoji oddanost pětislepenci,dalo by se říct že ho dehonestovala a to s takovým člověkem který 33 let sedí v parlamentu a dokonce vystudoval práva v Plzeňské “výs.fakultě.”O pracovním životě nemá ponětí- opravdu odborník.Upozornuji že ANO nejsou moji oblíbence.Jestli za takovéto “ZPRAVODAJSTVÍ ” máme platit zvýšené poplatky,tak moc děkuji. HANBA ČT A TAKÉ DNEŠNÍ VLÁDĚ.= HNUS

Chřenovák
Chřenovák
5 měsíců

Aničko doufám, že tam už budeš sedět místo něho 😂

Vladimír
Vladimír
5 měsíců
Reply to  Chřenovák

Proboha, to ne!

Benda
Benda
5 měsíců

A na ČT se jeste nekdodiva ????

Petr
Petr
5 měsíců
Reply to  Benda

Ano a rád,prostatu nemám ,tak reklamy nepotřebuju.