Mouku do záchoda sypali Češi už za socíku. Pak na to zapomněli, ale teď se to zase vrací. Vyřeší to velký problém

Trápíte se často s čištěním toalety a hledáte cesty, jak to udělat co nejrychleji a nejefektivněji? Existuje možnost, jak se vyhnout chemickým prostředkům, a přesto to mít skoro bez práce.

Důležitá je pravidelnost

Bohužel jak už to tak u úklidu bývá, je nutné i toaletu mýt pravidelně. Pokud to budete dělat každých pár dnů, zabere vám to jen pár minut – když se k tomu dostanete jen jednou za měsíc či déle, bude s odstraněním usazenin a s vybělením zažloutlých stěn mísy mnohem větší práce.

Přírodní čistidla

Nejlepší způsob, jak vyčistit toaletu za pomocí přírodních prostředků je použít ocet. Rozpouští usazeniny a zároveň dezinfikuje. Stačí ho nalít na stěny toalety a nechat působit a po pár desítkách minut důkladně vydrhnout.

Chcete-li něco účinnějšího, vytvořte si směs z jedlé sody a soli (poměr 1:2) a rozpusťte v horké vodě. Následně nalijte do mísy. Podobně můžete z jedlé sody s trochu vody vytvořit kašičku, kterou nanesete na místa s největšími skvrnami či na špatně dostupná místa (například pod okrajem mísy) – opět necháte působit a pak vydrhnete houbičkou, ideálně kartáčkem.

Pokud vás trápí zažloutlá místa na toaletní míse, doporučuje se z přírodních čistidel použít citronovou šťávu, která má bělící účinky.

Foto: Shutterstock

Starý tip s moukou

Hlavně v dobách menšího dostatku a nízké dostupnosti chemických čistidel se k mytí toalety používalo kde co – třeba i mouka. Postup je jednoduchý: spláchnete, aby byly stěny mísy mokré, následně je zasypete trochou mouky a necháte působit. Mouka na sebe naváže nečistoty z toalety a když po pár hodinách (či ráno) setřete mouku štětkou, budete mít toaletu krásně čistou.

Pokud se chystáte tento starý trik vyzkoušet, dávejte si pozor, abyste použili jen nezbytně nutné množství mouky – pokud by jí bylo příliš, mohly by se vytvořit hrudky, které by se postupně lepily na trubky a mohly toaletu ucpat.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Leni
Leni
1 rok

Teď to nehrozí, mouka začíná být luxusní zboží 😆

Karel
Karel
1 rok

😂😂😂😂😂 A jakou mouku mám použít? Hladkou, polohrubou nebo hrubou? A co BIO? Nebyla by lepší ta? 😂😂😂😂

Marian
Marian
1 rok
Reply to  Karel

Teď tam budeme sypat ukrajinskou s nepovolenými pesticidy.

Josef
Josef
1 rok
Reply to  Marian

Hele hrdino, ceho se porad bojis? Proc mas ze vseho strach?

Lenka
Lenka
1 rok

Slušná rodina má záchod v pořádku.

Aster
Aster
1 rok

Tip s moukou je úžasný – a v noci nebo prostě po dobu působení několika hodin budete chodit čůrat z balkonu (nebo do kýblu…)