Muž vypil každý den několik litrů vody. Neuvěříte, jak se jeho tělo změnilo den po dni

Pitný režim je často skloňovaným tématem. Obvykle se hovoří o tom, že by člověk měl vypít alespoň dva litry vody denně. Odborníci to však v poslední době spíše zpochybňují s tím, že bychom v tomto ohledu měli následovat potřeby těla a zbytečně ho tekutinami nezatěžovat. Stále tak není jisté, kde je pravda.

Jistý mladík jménem Wil Fulton se ale rozhodl splnit takzvanou “Water Gallon Challenge” spočívající v tom, že bude každý den pít jeden galon vody, tedy 3,78 litru vody. To je o poznání více, než kolik vypije běžný člověk. Wil každopádně o postupu výzvou referoval a informoval, jak se mění jeho život a tělo.

Den první – začátek výzvy

Will se rozhodl, že místo přepočítávání sklenic či šálků vody, bude s sebou nosit celou láhev o objemu jednoho galonu. Jak sám přiznal, ze začátku to vůbec nebylo snadné, jelikož na pitný režim nebyl zvyklý a musel sledovat spotřebované litry. 

Po 5 dnech

Wil si všiml, že se během pěti dnů změnily jeho stravovací návyky. Začal jíst méně, častěji ale musel chodit na toaletu. “Každý v kanceláři si myslel, že mám problémy s drogami, protože jsem byl pořád na záchodě,” řekl Wil. Zároveň se naučil pít i bez toho, aby byl žíznivý.

Po 10 dnech

Experimentátorovi Wilovi se jedno ráno přihodila zajímavá situace. Běžně by k probuzení potřeboval šálek kávy, teď vstal z postele, aniž by na ni jen pomyslel. Byl svěží, se spoustou energie, kterou dosud nikdy nepociťoval. Jeho vlasy se leskly, což mu přidalo na sebevědomí.

Nejvíce ho otravovala láhev vody, kterou s sebou musel neustále táhnout a o nic příjemnějšího nebyly pohledy lidí, kteří nevěděli, o co vlastně jde.

Foto: Shutterstock

15. den – polovina výzvy

Will pociťoval příliv energie, který mu neuměla zabezpečit ani ta nejlepší káva na světě. Kávy pil mnohem méně než do té doby. Během výzvy se nevyhýbal sportování a zde si také všiml podstatných změn. Běhal rychleji.

Zlepšilo se i jeho usínání, spánek neměl přerušovaný, probouzel se svěžejší než v minulosti. Jeho tělo bylo na správný pitný režim tak naučeno, že mu voda začala chybět vždy, když se déle nenapil.

20. den

Dodržování pitného režimu se neodrazí pouze na zdraví člověka, ale také na jeho psychice. Wil přiznává, že si jeho okolí všimlo, že je šťastnější.

25. den – lepší pocit sám ze sebe

Willova přítelkyně přiznala, že vypadá celkově lépe. Jeho pleť byla krásnější, čistší, stále měl spoustu energie. “Je to divné takhle to říct…ale myslím, že se cítím lépe,” přiznal se Wil Fulton.

Láhev vody už neberal jako přítěž, je součástí jeho dne a neumí si bez pití představit svůj den.

30. den – konec

Samotná výzva je o překonávání vlastních sil, o naučení se něčemu novému. Tak to bral také mladý novinář, který si uvědomil, že pití vody a dodržování pitného režimu by mělo být alfou a omegou zdravého dne.

Wil dodává, že mít nějakou metu, co se týče počtu vypitých litrů vody, je hloupost, protože každý z nás má jinou pracovní a denní náplň a více vypije ten, kdo dělá fyzickou práci než ten, kdo sedí za počítačem. Je to o výdeji energie.

Každý by měl pít více vody. Budete se cítit lépe, lidé vás budou mít víc rádi. A také budete chodit na WC čtyřikrát během osmi minut, což je super-cool párty trik,” uzavřel svou měsíční anabázi Wil Fulton.

Foto: Shutterstock, zdroj: Thrillist

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Povězte – jak jste si, autorky, pomohly, když jste včera smazaly tři zcela nezávadné komentáře? Místo abyste se nad sebou zamyslely a zkvalitnily práci na článcích, mažete komentáře jen proto, že vy nejste schopny vidět věci v širších souvislostech – takto se zařazujete mezi tzv. slepičí servery…a teď si to užijte a zase mě smažte – teď konečně budete mít zač – ovšem úroveň článků, IQ ani znalosti vám to nezvýší…

Iris
Iris
2 let

Pít denně téměř 4 litry vody – to už je extrém, který každému nemusí sednout – vodou se totiž lze i otrávit – uvádí se 6 litrů vody jako smrtelná dávka pro většinu lidí s normální a nízkou váhou. Dojde k poklesu koncentrace sodíku v krvi => porušení osmotické rovnováhy, zvětší se objem vody v buňkách – hlavně v mozku – otok mozku vede ke kómatu a může vést až ke smrti. Také ledviny dostávají dost zabrat a pokud má někdo oslabené ledviny, což se za normálních okolností nemusí projevit, může to skončit až selháním ledvin. Jestliže chce někdo takto… Číst vice »