Může pití čaje pomoci s hubnutím? Když budete pít tyhle druhy, tak ano

Trápíte se pro svou váhu? Rádi byste se zbavili nějakých těch pár kilo, která máte na svém těle navíc? Zapomeňte na drastické diety, kterých je doslova plný internet. Ačkoli na první pohled slibují kýžený výsledek, sázka na nezdravé hubnutí by vám mohla spíše uškodit. Máme pro vás daleko lepší způsob, jak se zbavit nežádoucích kilogramů a neriskovat přitom své zdraví. V dnešním článku vám dáme několik tipů na čaje, s jejichž pomocí se vám podaří zdravě zhubnout.

Žádné umělé směsi! Pouze pravé čaje!

Viděli jste reklamy na zázračné čaje, které vám během krátkého času pomohou shodit hned několik kilo? Tak na ty zapomeňte. Tyhle rádoby kouzelné čajové směsi jsou zpravidla jen reklamním trikem, na který bohužel hodně lidí slyší. Neudělejte tu samou chybu a nevyhoďte nekřesťanské peníze za něco, co stejně nefunguje.

Známe daleko lepší způsob – pravé čaje, které jsou nejen zdravé, ale zároveň i efektivní, co se týče redukce hmotnosti. Nečekejte, že po vypití jednoho šálku čaje zhubnete přes noc, ale při pravidelném pití brzy zpozorujete první výsledky.

Jaké čaje pomáhají hubnout? Čtěte!

Následující čaje ve své pravé a kvalitní formě skutečně napomáhají při snaze zhubnout. Samy o sobě hubnutí samozřejmě nezaručí, ale v těle podporují procesy, které vedou k redukci hmotnosti. O které čaje jde?

  • Mátový čaj

    Jako první zmíníme mátový čaj, který je oblíbený pro svou svěží mentolovou chuť. Pokud se chcete zbavit nechtěných kilo, kupte si buď čerstvou mátu, nebo její sušenou podobu – sáčkový mátový čaj se rozhodně nedá považovat za kvalitní. Máta dokáže snížit chuť k jídlu, což je při snaze zhubnout žádoucí jev.

  • Zelený čaj

    Na našem seznamu rozhodně nesmí chybět zelený čaj, který celkově našemu zdraví prospívá. Má pozitivní dopad na náš metabolismus, který dokáže nakopnout a podpořit spalování tuků. Jestliže chcete zhubnout, vsaďte na 100% zelený čaj v prášku známý jako matcha, který obsahuje katechin EGCG – právě tomu vděčíme za zrychlení metabolismu.

  • Černý čaj

    Možná vás to překvapí, ale s hubnutím vám může pomoci i černý čaj, byť jej mnoho lidí považuje za nudný a obyčejný. Výroba černého čaje zahrnuje proces oxidace, který je v tomto případě daleko větší, nežli při výrobě jiných čajů. Pravidelné pití dle studií skutečně snižuje tělesnou hmotnost – průzkum ukázal, že pití 3 šálků denně po dobu 3 měsíců má vliv na redukci tělesné hmotnosti.

Jak vidíte, některé čaje opravdu lze dobře použít, pokud se snažíte zhubnout.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments