Myčka nádobí má skrytou funkci, o které vám výrobci neřeknou. Instalatér promluvil

Myčka nádobí je skvělým pomocníkem, v mnohých domácnostech vám dokonce potvrdí, že by byli raději bez pračky než bez myčky. Aby vám odváděla službu co nejlépe, upravte postavení horního koše. V myčce se pak nebude hromadit voda a nádobí bude dokonale suché.

Hrníčky a šálky

Nádobí do myčky skládáme přirozeně otočené směrem dolů, myčka následně umyje sady ze všech stran. Jakmile spustí proces sušení, připraví nádobí k úklidu a použití. S drobným ale. Na dně hrnků a šálků zůstává voda, kterou myčka během procesu sušení neodstranila, někdy i s částí zachycených nečistot. Abyste se vyhnuli oplachování hrnečků a utírání utěrkou, poradíme vám drobný trik. Stačí dostat horní šuplík do nakloněné polohy.

Jak upravit horní zásuvku v myčce

Tuto funkci nemá každá myčka, ale možná budete patřit mezi šťastné. Pokud můžete polohovat horní zásuvku, snížíte hromadění vody na nádobí na dně hrnků a šálků. Důkladně si prohlédněte horní zásuvku. Na bocích by se měla nacházet přídavná kolečka nebo jezdce.

Až je najdete, máte z poloviny vyhráno. Vysuňte zásuvku, co nejdál to půjde, opatrně zvedněte přední část a první kolečko se uvolní. Zásuvku zvedněte a znovu nasaďte kolečko na konec kolejnice. Horní kolečko nasaďte také a pomalu suňte zásuvku zpět. Obě kolečka jsou na kolejnici, ale zásuvka zůstává mírně nakloněná.

Voda se přestane hromadit na opačné straně dna nádobí a budete mít méně práce během uklízení sady.

Foto: Shutterstock

Vysušte nádobí rychleji

I moderní a kvalitní myčky po skončení sušení upouští páru. Zpravidla postupujete tak, že otevřete myčku a necháte nádobí volně doschnout. Některé myčky se po skončení cyklu otevřou automaticky. Pokud chcete urychlit dosychání nádobí, myčku otevřete a přes pracovní desku a dvířka myčky pověste malý ručník. Nechejte jej zavěšený 20 minut, pohltí přebytečnou vlhkost a páru. Nádobí bude sušší a sníží se i vlhkost v kuchyni (za předpokladu odnesení ručníku), která má na svědomí vznik plísní.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments