Na Česko jde hodně zlé počasí. Nevylézejte vůbec ven, varují meteorologové, jinak to nedopadne dobře

Počasí si pro Českou republiku připravilo letošní první velkou zkoušku a jsme zvědaví, jak to naši silničáři tentokrát zvládnou. Nebude to totiž žádné překvapení, jelikož meteorologové vše odhalili dopředu a vydali dokonce i příslušnou výstrahu, kterou by se lidé v tomto případě rozhodně měli řídit, jelikož nehrozí nic menšího než vážné úrazy.

Co to na nás jde?

Varování se týká prakticky všech krajů a souvisí s tím, že našim územím se prožene bouře Linus, která jede Evropou. “Od západu očekáváme sněžení přecházející v déšť, který může na prochlazených površích přechodně místy namrzat a tvořit slabou ledovku. Během dne se bude od západu oteplovat,” zní v rámci výstrahy, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav.

Kromě toho, že sníh přijde i ve středních polohách, což bude představovat výzvu právě pro všechny silničáře, kteří jsou k dispozici, je hlavním problémem hlavně ona ledovka. A to pochopitelně jak na silnicích pro řidiče, tak zejména pro ty, kdo se budou pohybovat pěšky.

Raději zůstaňte doma, jinak můžete uklouznout. / Foto: Shutterstock

Pozor při chůzi na silnicích

Meteorologové jednoznačně říkají, že hrozí nebezpečí úrazu při uklouznutí. Tomu se dá zamezit tím, že v neděli vůbec nebudete vycházet ven, dokud se situace neuklidní. “Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,” vyzývají meteorologové.

Čtěte také: Předpověď počasí je úplně zbytečná. Použijte šišku a okamžitě zjistíte, jak bude venku

Kdo se potom chystá vyrazit na silnice, v každém případě by se měl důkladně seznámit s dopravním zpravodajstvím a aktuální situací, která panuje v místech, kde se bude vozidlem pohybovat. Jinak by také mohl uvíznout v nejrůznějších kolonách způsobených nehodami, případně někde vůbec neprojet. V každém případě počítejte s tím, že se doba jízdy může prodloužit a že je potřeba řídit s maximální opatrností.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments