Na úklid jsem začala používat dědovy tablety na zubní protézu. Jak mám teď doma čisto, to se jen tak nevidí

Bez toho, aniž byste jakékoli místnosti v domácnosti věnovali patřičný čas, nebyla by krásně čistá. Jedině s pravidelnou péčí zajistíte hygienickou čistotu a příjemnou podívanou. Totéž platí i pro koupelnu, kde se především ve vaně či sprchovém koutu usazují nečistoty a zbytky šamponů a mýdel. Nehledě na plíseň nebo vodní kámen. Abyste se veškerých nečistot zbavili, můžete použít jakýkoli průmyslový čistit na bázi chloru či tomu podobné a koupelnu vyčistit, ale chcete chemii opravdu dýchat?

Pokud jsou suroviny, jako je ocet, soda a citron nedostačující, vyzkoušejte sílu tablet na zubní protézu, které mají dezinfekční a antibakteriální účinky. 

Vyčištění odpadů

Pro vyčištění odtoku vám bohatě postačí, když rozdrtíte dvě tablety na čištění protézy a nasypete je do odtoku. Následně ohřejte vodu. Jakmile bude ohřátá, zalijte odtok octem a nalijte i vroucí vodu. Odpad se uvolní a nebude ani tolik zapáchat. 

Smaltované hrnce mohou být zase jako nové

Mimo koupelnu, lze také s tabletami vyčistit smaltované nádobí. Stačí napustit dřez teplou vodou, rozdrtit do ní tři tablety a hrnce vložit do tekutiny. Počkejte přibližně půl hodiny a pomocí houbičky nečistoty odstraňte. Jedná se o rychlý způsob, který je maximálně účinný.

Podobným způsobem také můžete vyčistit vázy nebo jiné nádobky, které mají úzké hrdlo. Použití je v takovém případě velmi jednoduché. Napusťte nádobku vodou, dejte do ní rozpustit tabletu a nechte několik hodin stát. Poté vypláchněte a máte hotovo.  

Foto: Shutterstock

Vana a toaleta bude zářit čistotou

Vezměte si dvě tablety a rozpusťte je v troše vody. Následně navlhčete vanu či sprchový kout a naneste směs na houbičku, kterou následně nečistoty umyjete. Poté už jen stačí spláchnout vodou a postup opakovat, pokud je vana silně znečištěna. V druhém případě, kdy se usazeniny objevují v toaletě, umístěte do mísy tabletu a nechte působit přes noc. Ráno vyčistěte a toaleta se bude opět krásně lesknout.  

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Světlana
Světlana
1 rok

Tablety na zubní protézy k odstavení nečistot házím také na noc do WC.Take mám mísu čistou.