Do pračky musíte hodit tuhle věc. Najednou z ní vyjede veškerá špína za mnoho let. Je to naprostý hit internetu, ale Češi to neumí

Pračka se nám stará o čisté prádlo, ale málokdo už věnuje péči tomu, aby i ona sama byla v té nejlepší kondici a například nebyla zaneřáděná letitou špínou, což se bohužel často stává. Je to ostatně logické. Dáváme do ní nečisté věci a tyto nečistoty se v ní postupně usazují.

Jak správně postupovat

Opravdu zevrubné čištění pračky není vůbec jednoduché, ovšem na internetu lze najít jednoduché a účinné tipy, jak si to celé usnadnit. Zkusit to můžete s věcí, která se na první pohled dává jinam, ovšem velkou službu může udělat právě i v pračce. Nejde o nic jiného než o tabletu do myčky. To se na to podívejme.

Ze všeho nejdříve si připravte hadřík, potažmo houbičku a spolu s tím také misku s vodou, do které dejte saponát. Důležité je patřičně očistit těsnění ve vnitřních prostorách pračky. Ideální je také vyjmout zásobník na prací prášek a aviváž. Když je vyndáte, umyjte je v umyvadle nebo ve vaně. Pakliže do nádobek nedosáhnete rukou, je správnou volbou využití zubního kartáčku. Je dobré si uvědomit, že v nádobkách se udržuje usazenina přichycená ke stěnám. Nezapomeňte vyčistit ani filtr.

Důležitým krokem je rovněž umytí dvířek pračky ze všech možných stran. Tato část pračky je totiž členitá a má tendenci k zachycování nejrůznějších nečistot. Zároveň přichází do kontaktu i s čistým prádlem, a přeci si ho nechcete zase umazat.

Foto: Shutterstock

Tohle je velká pomoc

A teď už se dostáváme k tomu hlavnímu, a sice k čistění bubnu pračky. Do něj vhodíme jednu až dvě tablety, které jsou původně určeny do myčky nádobí. Následně zapněte prací program, který bude alespoň na 60 °C. Délka tohoto programu by neměla být kratší než jedna hodina. Pustíme tedy pračku takto naprázdno, pouze s tabletami uvnitř.

Jakmile program doběhne, pračku otevřete a zjistíte, že je naprosto dokonale čistá a zbavena nepříjemného zápachu. Důležité je také dodat, abyste po vyprání prádla nenechávali dvířka pračky zavřená. Díky tomu může pračka větrat. Z toho důvodu také necháváme otevřené dveře do místnosti s pračkou, nebo alespoň okno. Nechceme totiž, aby v místnosti vznikla plíseň z důvodu vlhkosti.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Vacek
Jiří Vacek
3 měsíců

Mě by zajímalo jak to udělat aby z pračky vylezly ponožky v páru a ne vždy nějaká chybí

Tereza
Tereza
1 měsíc
Reply to  Jiří Vacek

Stačí použít prací sáček a vylezou obě :).

Dvořák
Dvořák
1 měsíc
Reply to  Tereza

Mě z pračky místo ponožek vylezou
párky