Náhlé bušení srdce může být banalita, ale také vážný problém. Zjistěte, kdy je třeba ho začít řešit

Máte někdy pocit, že se vám srdce splašilo? Jestliže z ničeho nic bije jako o závod a vy netušíte proč, může být příčin hned několik. Některé jsou běžné a jiné zase vyžadují návštěvu lékaře. Přečtěte si, které se mohou objevit právě u vás.

Nevhodné nápoje a potraviny

Kofein není jedinou látkou, která zvyšuje tlak. V energetických nápojích se jich nachází hned celá řada. Pravdou ovšem je, že se nenachází jen v přípravcích pro sportovce nebo zmíněných energetických nápojích, ale i v běžných potravinách. Přikládejte proto pozornost složení každého jídla, které konzumujete.

Všímejte si, kdy u vás k obtížím dochází, a přemýšlejte, zdali jste v tu chvíli nejedli nebo nepili něco, co by vám mohlo tento stav přivodit.

Psychické problémy

Stres a strach přirozeně vyvolávají i tento vedlejší účinek. Jestliže máte náročnou práci, studium nebo klidně jen rodinný život, může se u vás bušení srdce objevovat častěji. Najděte rušivý element ve vašem životě, který obtíže způsobuje a naučte se s ním pracovat tak, abyste po psychické stránce byli v pohodě a nemuseli se strachovat také o fyzické zdraví.

Fyzická námaha

K náročnějším fyzickým výkonům bušení srdce patří. Obzvlášť tehdy, pokud se snažíte svou sportovní aktivitu posunout dál nebo teprve začínáte. Tělo si musí pomalu zvyknout a není dobré jej hned při prvním tréninku přetěžovat. Začínajícím sportovcům se proto doporučují i chytré hodinky nebo jiná inteligentní elektronika, která sleduje váš tep a poradí, když se děje něco nezvyklého.

Kdy je to problém

Jakmile sedíte u televize, jste v klidu, nemáte stres ani jste nekonzumovali rizikovou potravinu a stále vám buší srdce, zpozorněte. V takové situaci už může být něco v nepořádku. Často se může jednat o stav hypoglykémie, špatné funkce štítné žlázy, chudokrevnosti nebo je problém v samotném srdci. Všechny tyto problémy jsou závažnější a je třeba je řešit s lékařem. Ten odhalí pravou příčinu a přistoupí ihned k léčbě.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments