Náhle končí slavná česká kapela. Už nemůže dál, je to obrovská rána pro českou hudbu

Velmi krušné chvíle prožívá právě česká hudební scéna. Stalo se totiž něco, co opravdu nikdo nečekal. Skončila jedna velmi oblíbená kapela. Končí tak spolupráce čtyř nesmírně nadaných muzikantů, kteří svým fanouškům na sociálních sítích se smutkem oznámili, že to musí zabalit.

Nečekalo se to

Ptáte se, o jaký hudební subjekt jde? Mluvíme zde o konci kapely Martina Trchová & Trio. Ta v minulých dnech odehrála své poslední vystoupení, po nichž už nebude společnými silami pokračovat. Každý z muzikantů si půjde po svých, přičemž už je známo, že hlavní protagonistka Martina Trchová se vydá na sólovou dráhu, což by mohlo být potenciálně velmi zajímavé.

Pravdou je, že rozpad kapel, a to i těch velmi slavných, není ničím výjimečným. Ono je totiž dosti náročné, když spolu pár lidí tráví velké množství času a navíc se ještě musí neustále dohadovat o dalším směřování. To u kreativních lidí vede k častým rozporům, které už někdy není možné překlenout. Podobně i této kapele už to zkrátka neklapalo, a tak je lepší jít od sebe.

Kapela sice fanouškům přesně nevysvětlila okolnosti rozpadu, ale uvádí nespecifikované okolnosti, postupný vývoj a také vzdálenosti. Nicméně uvádí, že se možná jejich cesty ještě někdy potkají, jakkoliv se to dnes jeví jako málo pravděpodobné.

Foto: Shutterstock

Velké ocenění

Kapela Martina Trchová & Trio byla vyjma hlavní protagonistky tvořena Radomírem Polívkou, Patrikem Henelem a Petrem Chloubou. Podařilo se jí sestavit hned několik alb, z nichž některé jsou velmi oceňované. Ostatně, v roce 2016 získala skupina hudební cenu Anděl za své album Holobyt.

Podle některých fanoušků jde až o legendární uskupení a je velká škoda, že končí. Naděje však vkládají do sólové dráhy Martiny Trchové, která by měla vystupovat pouze s looperem.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Pat
Pat
1 rok

Taková nějaká skupina i existovala v Česku? Asi nějáké rychlokvašky 😂 v životě jsem o takový kapele neslyšel takže asi né nos slavná a známá 🙂😂

Miloslava
Miloslava
1 rok

Ano, je to štvavý web, nejspíš vázaný na Rusko.

Michal
Michal
1 rok
Reply to  Miloslava

Slepička zakdakala.

René
René
1 rok

Pochopitelně že nemůžete znát. Je to jeden z mnoha plodů nezávislé alternativní indies hudby. Když celý život poslouchate komerční rádia, neznáte nic než jen komerční hudbu, která se vám líbí, ale je to brak, který tyje motivaci a nové zvuky právě z nezávislé hudby. Jedině kapely nebo projekty z nezávislé scény nás prezentují po celém světě, aniž by jste to věděli. Komerční ……..co se hrají v rádiích je plíseň která se tvoří na zdravých kořenech alternativní scény. Bohužel, plísně je daleko víc, A dobře se jim daří, hlavně finančně