Najezte se pořádně před spaním. Jídla, která zasytí a nemají vliv na váhu

Po páté hodině večerní už nesmíte nic sníst. Znáte tento mýtus? Tak jej rychle opusťte. Štíhlé linii a kvalitnímu spánku večeře prospívá. Které potraviny můžete bez výčitek sníst i večer?

Jídlo navečer prospívá štíhlé linii

Tělo ve spánku regeneruje a k regeneraci potřebuje dostatek živin. Proto není pravdou, že byste navečer měli usínat s prázdným žaludkem. Usínání bez pocitu hladu je mnohem příjemnější, organizmus necítí ohrožení dlouho trvajícím hladem a ukládá méně tukových zásob. Pozor však na výběr správných potravin. Pizza a brambůrky opravdu nemají ve večerním jídelníčku místo. Zároveň stále platí, že poslední jídlo byste měli jíst nejpozději 2 hodiny před usnutím.

Proužek hořké čokolády

Hořká čokoláda s vysokým podílem kakaa uklidňuje a vůbec nevadí, když si dopřejete kousek před spaním. Vybírejte čokolády, které obsahují alespoň 70 % kakaa.

Zeleninové polévky a vývary

Lehká a hřejivá polévka je to pravé, co potřebujete ve večerních hodinách. Určitě se to však netýká luštěninových polévek. Zvolte zeleninové polévky, zeleninové krémy nebo vývar. Polévky by neměly být výrazně kořeněné.

Foto: Shutterstock

Miska rýže zahání hlad

Rýže je lehce stravitelná a večerní konzumace navozuje hlubší spánek. K večeru si misku rýže můžete smíchat s trochou zeleniny připravené na páře.

Chroupání u sledování filmů

Sledování filmů často doprovází chroupání sušenek, brambůrek nebo popcornu. Sáhněte po zdravější alternativě. Semínka a oříšky prospějí štíhlé linii a pomohou ke klidnému spánku. Vhodná jsou dýňová semínka nebo madle. Vysoký obsah hořčíku zklidňuje svalstvo a bude se vám lépe spát.

Předcházejte večernímu hladu

Celodenní shon bývá často překážkou pravidelného stravování. Jíme málo a většinou ve spěchu. Pocit klidu a uvolnění dává večer záminku k posezení nad plným talířem. Snažte se více jíst během dne, i kdyby to mělo znamenat svačit v autě oříšky, krájenou zeleninu nebo sušené ovoce. Večerní hlad vás poté nepřekvapí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments