Nákup, který jsem dělal v Lidlu a Albertu za 2000 korun, mě teď vyjde na 700 Kč

Spousta lidí vzpomíná na nedávno minulé časy, kdy ještě mohli jít bez starostí do obchodu a nakoupit si vše podle vlastní potřeby. To už teď mnozí nemohou a v supermarketech se musí poohlížet po slevách, případně levnějších alternativách jejich oblíbených produktů.

Nekupujte drahé potraviny

Snad nikde jinde nezdražily potraviny tolik jako v České republice. Jistě, někde asi ano, ale pocitově jsme na tom skutečně nejhůře, když můžeme vyrazit do okolních zemí, jako je Německo nebo Polsko, a zjistíme, že tam nakupují třeba o třetinu levněji, někdy ale i více.

Ne všem se ale chce vážit pravidelně cestu za hranice, jen kvůli tak banální činnosti, jako je nakupování. Dají se tím sice ušetřit peníze, ale zase ztratíte čas a někteří ani nemají tu možnost, protože například nevlastní auto. Možná vás ale překvapí, že ještě lepší nabídky můžete najít i v tuzemsku, jen je potřeba se poohlížet.

Pan Dušan pro nás popsal, jakým způsobem šetří na nákupech. “Někdy na jaře loňského roku už jsem se dostával do úzkých a naše peníze pro rodinu přestávaly stačit. Hlavně nákupy potravin hrozně zdražily, a tak jsem na internetu začal zjišťovat, zda bych někde nenakoupil lépe,” líčí Dušan motivaci k levnějším nákupům.

Překvapilo mě, jak rychle jsem našel řešení. V Česku funguje celá řada obchodů, které se zaměřují na výprodeje potravin, které už běžné obchody nechtějí, hlavně proto, že už pomalu procházejí,” říká Dušan. Podle něj jsou ale tyto potraviny naprosto bezvadné, nikdy se mu nestalo, že by nějakou musel vyhodit. Často jsou ještě před datem minimální trvanlivosti, ale i když už jsou pár dní po ní, dají se bez problému konzumovat.

Foto: Shutterstock

Taková kvalita se nevidí

Dělám tu už i velké nákupy. Za co jsem dal v Lidlu nebo Albertu dva tisíc korun, to tady pořídím kolem sedmi stovek. Navíc mě často až překvapí kvalita prodávaných produktů, které jsou mnohdy lepší než to, co se prodává v supermarketech,” uvádí Dušan. Naráží tím na skutečnost, že tyto obchody, jimž se říká “zlevněnky” nakupují potraviny z celé Evropy. Nejčastěji tu tak narazíte na zboží určené původně pro německý, ale třeba i francouzský trh. A jak známo, tam se prodávají opravdu kvalitní potraviny s vynikajícím složením. Skutečnost, že už procházejí, jim přitom nijak zvlášť neškodí.

Tyto obchody je možné najít na internetu podle názvů jako nejlevnější potraviny, potraviny v akci apod. Zvenku bývají nenápadné a často ani nevíte, že je máte pod nosem. Bývají však už v každém středně velkém městě, mnohdy se stačí byť jen poptat známých.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments